Bebeğinin ismini değiştiren var mı

0

İyi akşamlar arkadaşlar ben bebeğimin ismini değiştirmek istiyorum değiştiren var mı nasıl yol izlemem gerek

  hurrem   -   Sohbet
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Biz isim ekletme olarak yaptık önce ezanla kulağına okundu daha sonra mahkemeye başvurduk

0 0
paylaş
0

Hayır şimdi çok kolay eğer tekrar degismediyse mahkeme ile uğraşmiyorsun

0 0
paylaş
0

Mahkeme kararı ile değişebilir ki anne baba her iki ebeveyn de onayi gerekiyor eğer anne baba ayrı ise velayet hakkı kimse ise o şekilde de değişim olur ayrıca isim sildirmek yada eklemek içinde mahkeme açmak gerekiyor gene aynı şartlar altında (anne baba ortak karar)

0 0
paylaş
0

Nüfusa gidip.1 defaya mahsus değişikliği yapılabiliyor

0 0
paylaş
0

Bende değiştirdim ama muhtarlık dan kağıt aldık ondan sonra da nüfus dairesinden alıp değiştirdik fazla birşey sürmedi şikayet dilekçesi verim değiştirebilir siniz

0 0
paylaş
0

Dilekce veriyorsun mahkemeye falan cıkmıyorsun savcı onaylarsa nüfus ta degıstırıyorsun

0 0
paylaş
0

Biz değiştirdik. Adliyeye dilekçe verdik. Anne ve baba birlikte gidip veriyor dilekçeyi. Dilekçede de çocuğumuzun adı bu şekilde söyleniyor kimlikteki adıni kullanmıyoruz ileri de sıkıntı olacağından dolayı değiştirmek istiyoruz gibi şeyler yazmıştık. Bir ay sonraya falan mahkeme günü verildi hakim karşısına çıktık iki tane de şahit istediler doğru mu diye sordu onlar da onayladı bu kadar. Adliye ye iki kere gitmiş olduk.

0 0
paylaş
0

Birkaç ay önce haberlerde edevlet üzerinden isim- soyadı değişikliğinin rahatlıkla yapılabileceğini duymuştum. İsterseniz sisteme girip böyle bir uygulamanın gelip gelmediğini kontrol edin.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan