Bebeği emzirirken doyup doyamadığını nasıl anlarız

0

Arkadaşlar, bebeği emzirirken doyup doyamadığını anlayabilir miyiz,ayrica mama verip vermeyecegimizi nasıl anlariz

  Hasibe   -   Emzirme
0 0
10 yanıt - paylaş
0

Günde bir kez kaka yaparsa doydugu anlamına gelir. Kaka yapmayınca hemen lavman yapmaya gitmeyin kaka yapmaması doymadigi anlamına gelir

0

Bezini takip edin birde küçük parmağınızı bebegin üst damağına değdirdin emmek istiyorsa doymamıştır bunu bur hemşire yaparken gördüm ve tereddut ettiğim zamanlarda çocuklarım da denedim

0

Ben arada bir sagım yapardim ne kadar sütum var diye bakardim.bebegin almasi gereken miktar bellidir ayına gore

0 0
paylaş
0

aylık kilo alımı 500 gramın üstünde ise doyuyordur.İlk ay bebekler kilo kaybettiği için kilo alımı az olabilir.Onun dışında çişli bez hergün kaka yapması da doyduğunu gösterir.Yenidoğan bebekler genellikle sürekli emmek isterler benimki 3.ayı bitirene kadar sürekli memede olmak istiyordu her ay ortalama bir kiloya yakın aldı.Doğduktan sora birkaç kere mama verdim daha sonra meme reddi yapmasın diye vermedim.

0

Aslı varmı bilmiyorum ama bebek aç ise elini 🤛 şekil kapalı tutarmiş tok ise 🖐️ açık benim bebemim eli hep kapalı idi🫣

0

Bı emip bı yutkunuyorsa doyuyordur dört beş kere emip bı yutkunuyorsa yetersiz olabilir hemen mama vermeyin rezene için kabak yeşil mercimek nohut falan yiyin yeşillik yiyin sütünüz cogalir

0

Günde 5, 6 yumurta ağırlığında çişli kakalı bez alıyorsanız doyuyordır.

0 0
paylaş
0

Bebeğiniz kaç aylık? Doyup doymadıgını çişli bez sayısından anlarsınız. Aglayınca aç diye düşünmeyin hemen mama vermeyin. Sık sık emzirin.

İlk dogumumda bebeğim çok aglıyordu, aç sandım mama aldırdım daha hastaneden çıkmadan. Hemşireler emzir mama verme demişti ama dinlememiştim.
Bide biberonla verdim mamayı iyice hata ettim. Sadece 4 ay emdi. Biberon alışınca ve mama tok tutunca anne sütünü bıraktı.
Bide bir göğüs ucum yok diye plastik meme uçlarından almıştım resmen çocugada kendimede eziyet etmişim... Çevremdekilerde emzirme konusunda çok bilgili değildi, benimde bütün düşüncem çocuk aç kalmasın açlıktan aglıyordur oldu.

Hepsinden ayrı ayrı ders çıkardım.

İkinci dogumumda sık sık emzirdim sütüm var mı yok mu diye hiç bakmadım. Hep olumlu düşündüm. Göğüs ucum yok ememez diyede düşünmedim. 1 günde göğüs ucum çıktı. Ertesi gün mastit oldum pes etmeyeceğim dedim. Yine sık sık emzirdim. Göğüs uçlarım artık kanıyordu, Bi yerde hata yapıyorum dedim araştırdım, hemşirelerle konuştum bilgi aldım. Dogru emzirme pozisyonunu ögrendim. Yaralar geçti. Dogum yapalı 3 hafta oldu. Çok şükür her şey yolunda..
Ama ilk kızımda bu tecrübem olmadıgı için emziremedim. İçimde kalmıştı hep, bu yüzden sütümü sagıp bardakla büyük kızımada içiriyorum 🙂

0 0
paylaş
0

Bebegin kac aylik bezine bak çiş yapmasindan bellidir ve emerken yutkunmasina bak ..mamaya gecersen bebek biberondan kolay geldigi icin memeyi birakmaya calisir buna dikkat et.

0

Cişini yapıyorsa sürekli doyuyordur bende
sizin gibi düşünüyordum doktorumuz
söyledi

Anne ya da anne adayıysan