Babasız çocuk büyütmek

0

Eşinden ayrilmis annelere soruyorum; zor mu babasiz cocuk büyütmek? Çocuklar babalarini ozlerken,isterken zorlaniyormusunuz? Veya babalari sizi rahatsiz ediyor mu? Ediyorsa nasıl önlemler aliyorsunuz? çalışıyorum,ailem destek,4 ve 2 yasinda kizlarim var. Zaten herseyleri ile ben ve ailem ilgileniyoruz. Benim korkum kizlarin baba özlemi çekmeleri ve ilerde babalarinin onlari ve beni rahatsiz edebilme riski. Simdiye kadar hep bu riskler ile idare ettim. Ama artik tartismalar ufak tefek fiziksel dokunuslar ile kötüye gitmeye başladı. Daha fazla buna izin vermek istemiyorum.eger zor ise biraz daha idare etmeyi düşünüyorum. Psikolojik destek demeyin lütfen. Psikolojik destegi yok bunun, kişinin karakter yapisini degistirmiyor destek almak. Daha önce cok denedik.

0 0
12 yanıt - paylaş
0

Size sarılmak istedim. Allah yardımcınız olsun. Biz kadınlar çok güçlüyüz 💪🏼 sadece bunu yazabildim..

0

Gayet te iyi alisiyorlar ozlediklerinde goruyorlar.hic bi beklenti icinde degiller ben ayriyim cocuklarim akli eriyor maddi manevi ihtiyac duymuyorlar.hatya 10 yasinda kizim babamin parasi yok olsa alirdi diyor.ben babasinin iyi bir baba oldugunu ama anne baba anlasamadigi icin sizi huzursuz ortamda buyutmek istemesigimiz ocin ayrildik dedim.kabullendiler.ve hic rahatsiz etmez.etse bile uyaririm.ama kavgali degil.normal bir sekilde.cocuklari gostermem felan demeyin.daha cok ustune duserler.istedigin zaman gorursun hafta sonu yada mahkeme kararina gore deyin.yani yasaklama koyarsaniz daha cok ustune duserler.ama benim gibi rahat serbest davranirsaniz inanin kapimdan gecmez.ben gotururum babaannelerine babasini gorsun diye.

0

Babasız, ikiz büyütüyorum. Tek avantajı sağlık, eğitim gibi konularda tek söz sahibi benim, evli arkadaşlarım en basitinden çocuk hastayken doktora gidelim gitmeyelim yani biraz daha bekleyelim hususunda bile tartışma yaşarken, ben çocuklarım hastaysa doktora götürürüm, tedavi başlanır, mesele kapanır. Ama zorlukları derseniz yerden arşa kadar. Hele kızımın gözlerindeki buğuyu ne yapsam da yok edemiyorum. Komşu çocuklarını bile babalarıyla görse yüzü gölgelenir, gözleri dolar. Tabii bizdeki sorun baba çocuklar ilişkisi çok zayıf, senede 1 kez görmeye geliyor. Belki sizde sık sık görüşme imkanı olur. Her şey bir yana bi zaman sonra tek ebeveyn iki çocuk gerçekten anne içinde yıpratıcı oluyor. Tolere edebileceğiniz şeyler varsa boşanmayın.

0

belli ki düzelme yerıne daha da kötüye gidiyor sanırım hakkınızda hayırlısı olsın.umarım en dogru kararı hem cocuklarınız hem de kendı adınıza verirsiniz

0

Siddetin affedilebilecek bir yonunun olacagini dusunmuyorum. Cocuklar icin cogu sey goze alinabilir ama fiziksel veya duygusal siddetin alttan alinacak bir yonu olamaz. Cocuklar icin zor olabilir evet haklisiniz ama boyle.bir evde durup bunlara sahit olmalarindansa anne babalarinin ayri olmasi daha iyidir. Benim de babam tarif ettiginiz gibi bir karakterdi. Tehdit siddet vs olurdu annemle bosandiktan sonra duygusal siddet devam etti. Ilk baslarda cocuklugun verdigi saflikla gormemistim ama sonrasinda babamin ne oldugunu anladim. Ve su anda gorusmuyorum. Ve diyorum ki iyi ki iyi ki annem ondan bosanmis. Hem bana hem anneme bir yuktu varligi.

0 0
paylaş
0

Bunları yazarken elbette şiddete katlanın ama yine de boşanmayın demedim, yanlış anlaşılmak istemem. Bu yaşadığınız sorunları umarım bertaraf ederek evliliğinize devam edip sağlıklı güven dolu bir aile ortamında kızlarınızı büyütürsünüz. Allah hakkınızda hayırlı olanı nasip etsin.

0

Şiddet olsa asla yürütmezdim bu ülkede yasalar kadınları koruyor aileniz De yaninizdaysa gereğini yapın bence huzursuz bı evde buyumekten iyidir kesinlikle

0

Eğer aileniz destek oluyorsa , çocuklarınız için sakin bir ortam çok daha iyi olur. Mutlaka zorluklar olacaktır ama şu anları aratmaz ve gücünüz yerine gelir, kafanız rahat olur.

0

Şiddet varken iş ileriye doğru gidecektir ah elimden bir şey gelmiyor, sağlıklı bir aile kültüründe büyütmek çok daha faydalı olacaktır çocuklar İçin. Konu hakkında bilgim yok size sarılıyorum kocaman. Ben olsam sevgili kuzularınızın yerinde annemin mutlu olduğu anlar çoğalsın isterdim.

0

33 aylık bir kızım var. birçok geçerli sebep dolayısıyla ben de bekar anne olma yolunda adımlar atıyorum şu sıralar. süreçte beni neler bekliyor hiç bilmemekle birlikte kendi ruh sağlığımı korumamın kızım için de zoraki bir evlilikten daha yararlı olacağına karar verdim. nasıl uçakta kaza anında çocuklulara önce kendilerine oksijen maskesi takmaları tavsiye ediliyor, hayat da böyle bence. ben iyi olmazsam kızıma nasıl yeteceğim? eksik bir anneyle varlığı yokluğu bir olan bir babadansa tam bir anneyle olmadığı net olan bir baba daha doğru bir seçenek diye düşünüyorum. hepimizin yaraları var bu hayatta. ama ne olacağı belli olmayan bir evlilik ve sürekli ikilemde kalan annenin çocukta açtığı yaraların neyin ne olduğu belli bugün mutlu mu olacağım mutsuz mu olacağım diye düşünmeden geçirilen bir hayatta baba eksikliğinden kaynaklanan yaralardan daha zor sarılacağına inanıyorum.

0

5 yıldır kızımı kendim büyütüyorum ailen de yanındaysa hiç korkma tartışma şiddet olan sorumsuz bi babada buyutecegine çocuklar tek büyüt ama önce sen güçlü ve dik olacaksın ki çocukların da senden örnek alsın baba özlemi tabiki olacak gitmek isterlerse gitsin görsünler inkar edilemez onların babası çünkü.... Anne baba ayrılan çocuklar daha olgun oluyorlar benim.kizim 6 Aylık ti ayrildigimizda şimdi 7 yaşında herşeyin farkında hakim in verdiği günlerde gider babasına kendi istediği sürece ve her şeyin farkında beni babasına karşı savunuyo bile onlar bizim en büyük destekcimiz arkamızda

0

Boşanmak yerine bir süre ayrı yaşamayı düşündünüz mü peki? Fiziksel şiddet varsa hiç düşünmeyin zaten boşanın da diğer türlü de tekrar düşünmeye degmez mi? Tabiki ne yaşıyorsanız sizin açınızdan zor. Ayrı ebeveyn olarak yürütmeyi mi yoksa mücadele etmeyi mi seçeceğiniz elbette ki size kalmış.

Anne ya da anne adayıysan