Anne baba evi

0

Merhbalar,ben doğum için yurtdışına ailemin yanına geldim.aileme çok düşkünüm ayrılırken ağlamaktan mahfoluyorum ama uzun süre kalınca bazen daynamıyorum ve bazen sanki hala küçük çocuklarıymışım gibi baskıcı davranıyorlar bazı konularda.kötü insanlar değil ama dediğim gibi sanki küçük çocuklarıyım.36 yaşındayım ve ikinci bebeğimizi bekliyoruz. yanlız kalmak istediğimde zorlarına gidiyor ve kırıcı davranıyorlar.sıcakta hamileliğim zor geçiyor zaten tahamülsüzleşiyorum ona bile anlayışları yok.yok surat asıyormuşum yok onlara soğuk davranıyormuşum,halbuki onlara ne kadar düşkün olduğumu çok iyi biliyorlar.fikir ayrılığı oluyor haliyle bazen ama hep ben haksız oluyorum. annem hiçbir zaman hiçbişeyi kabul etmez kendinden herzaman emin yanlışlarını hiç kabul etmiyor hep bi savunma içinde. oğlum pandemide tablete alıştı onun için bile birsürü laf dinliyorum. çocuğum 4 yaşında ona bile istediğim gibi davranamıyorum artık gerçekten bunaldım 35.haftamdayım iyice ağırlaştım ne diyeceğimi ne yapacağımı hiç bilmiyorum. stresden uzak durmam gerekirken dahada strese giriyorum. sizlerinde ailesi böyle mi acaba?

  isimsiz -   Sohbet
0 0
7 yanıt - paylaş
0

Derdin neydi bacı otursaydin keşke evinde 36 yaşında aileye düşkünlük nedir..seninde çocuğun var ailen var herkesin evi en rahattır.

0 0
paylaş
0

Ailen doğumun için seni yanlarına almış maşallah bizimkiler misafirliğe tahammül edemiyor 2 senede bir gitsekde 15 günlüğüne. benim annem doğum yaptım sezeryanla da gelmedi aramadı bile yol uzak diye 3 yaşında bir kızım daha vardı hastanede ayak ucumda yatırdım ne geldi ne baktı ne sahip çıktı.

0 0
paylaş
0

Yanlız kalmak istemen çok normal.Evde kocanla da olsan,hatta çocuğunla bile birkaç saat ayrı kalıp başını dinlemek istersin. Daha doğumuna da zaman varmış,doğum sonrasını da hesaplarsak en az iki ay daha birliktesiniz. Ailenin yani da olsa evlendikten sonra insan kendi evinde daha rahat oluyor. Çocuğunla ilgili eleştirilere gelince onu çok sevdikleri için ve zararlı şeylerden uzak kalması içindir. Anneler,ananeler,dedelerin göz bebeği,en kıymetlidir yavruları.İnan seni isteyerek üzmek istemezler inan ki farkinda değildirler.Hayirli,sağlıklı doğumlar diliyorum.

0 0
paylaş
0

Eğer rahat değilseniz ailenizin yanında değil kendi evinizde doğum yapmalısınız. Onlar doğum sırasında gelsin sizin yanınıza yardımcı olmak için. Üstelik yeni bir birey geliyor evinize çocuğunuz da var. Uyum süreçleri olacak. Düzeninizi değiştirip oraya gitmek bence baştan yanlış bir karar olmuş. Eğer uçak yolculuğu için uygun dönemdeyseniz doktorunuzun izni varsa bence evinize dönün.

0 0
paylaş
0

Hiç de çok düşkün olmadım evlendim evimi bildim evimden ayrı kalamam benimde doğumlarımda annem kalır hatta en sonuncuda kovid oldu annem en fazla 1 hafta toplasan kaldı bana teklif etti kalamam dedim cunku evde iki kardeşim daha var herkes ayrı karakter ben rahat edemem

0

Evlenince çok fazla yüz göz olmak iyi değil bence. Ne olursa olsun herkesin evi barkı ayrı. Genel olarak anlaşamadığımız konular o kadar çok ki annemle o siyah der ben beyaz. Asla ne kendi işime ne evine karistiririm. O da huyumu bilir tabi sagolsun bekarken ettiği eziyeti etmiyor artık. Anneler bazen eleştiri yaparak bize iyiyi doğruyu anlatmaya çalışıyorlar kendilerince ama duygularımızın yiprandiginin farkında değiller sanırım. Allah kimseye muhtaç etmesin. Zor nir hamilelik geçirdim özelikle son aylar beş dk gezinmek bile beni mahvediyordu yine de kimseyi çağırmadkm da gitmedim de. Herkes bilir ailesinin huyunu. Kimse değişmez. Ağrımayan başınızi ağrıtıyor gibi bir durumdasınız bence. Bağlı olmak başka bağımlı olmak başka. Herkes bağlıdır ama bağımlilik durumu kafasını yoruyor insanin. Aradaki ince çizgiyi ayarlamak çok önemli.

0

Bende 29 haftalik olucam esim bazen israr ediyor ailesine yada kendi aileme gitmek istemiyorum havalar sicak rahat giyenemiyorum hareket edemiyorum toplamda 3kez gitmisimdir yakinlarimin evine zaten kimsenin konusmasina taamulum yok birde demezler mi ayy nasil doguracaksin nasil bakacaksin 😔 en guzeli kendi evimiz

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan