Ankara'da hamilelikte down sendromu için doktor önerisi v

0

Merhaba anneler Ablam 39 yaşında ilk gebeliği 4 aylık oldu çocuğa down sendromlu demişler Ankara da önereceğiniz iyi bir Prof var mı? Kendisi şu an çok üzgün. Ne yapacağımızı bilmiyoruz.

  kuzey.ela   -   Hastane-Doktor
0 0
19 yanıt - paylaş
0

O testler güvenilir olmuyor banada ilk kızıma down sendromu dediler sapasağlam doğdu kendisini üzmesin

0

İskender başer Ankara da Türkiye'nin en iyi perinatoloji uzmanıdır. Mutlaka görüşün, yaşa bağlı olarak riski yüksek çıkmıştır, hiç kalbini bozmasın güzel anne 🤗 gebeliğinin tadını cikartsin 😊 sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah Allah'ım☺️

0 0
paylaş
0

neyden sonra demişler?ayrıntılı ultrasondan sonra mı?ikili testten sonra mu?genetik testten sonra mı?karnından su mu aldılar?

0 0
paylaş
0

en guvenilir olan testi yaptırmalı en iyi doktorun soyleyeceği seyin güvenilirliği bu testlerden düşük

0

Yaşı büyük diye öyle cıkma ihtimaldir yaşa baglı risk yani kan verıp yurt dışına göndersin

0

Tarama testine istinaden demişler yoksa amniyo sentez veya şimdilerde kandan da test yaparak anlaşmıyormuş bunlara dayanarak mi? Iyi bir ayrıntılı ultrason ile anlasiliyor, benim ilk kızım da ikili testte oran 1/17 idi doğuda bir şehirde idik Van'a gitmiştik ayrıntılı ultrason için doktor güven bana içini rahat tut demişti inşl anne adayı da bu sözleri duyar 6 yaşında büyük kızım çok şükür bir sıkıntısı yok...

0 0
paylaş
0

İyi bir radyoloji uzmanına muayene olursa onlar detaylı bakıp söylüyor. Ankara da Eyüp Ekici, Ali İpek gibi ünlü radyologlar var.

0 0
paylaş
0

Eyüp Ekici'yi bir araştırın. Her iki hamileliğimde de down sendromu riski yüksek çıktı. Büyük oğlumda amniyosentez yaptırdım. Sonrasında çok pişmanlık yaşadım çünkü amniyosentezde düşük riski var. İkinci çocuğumda amniyosentez önerildi ama yaptırmadım. Ankara Kızılay'da Eyüp Ekici'ye gittim. Muayene sonrası her şeyin yolunda olduğunu söyledi ve içimi çok rahatlattı.

0 0
paylaş
0

Yaştan dolayı öyle çıkmıştır
Nifty genetik test yaptırın. Genoks u öneririm
Her sehirde personelleri var gelip 1 tüp kan alıyorlar
Ben yaptirdim
Aminosentez gibi riski yok. Koldan kan alıp bakıyorlar. Hamileliği zehir etmesin kendine

0 0
paylaş
0

Bende de down sendromu riski çok yüksek çıktı. Nift testi yaptırdım. Bir tüp kan alıyorlar %99 net sonuç çıkıyor ve bir sürü genetik duruma bakılıyor.

0 0
paylaş
0

Gebelikte anne yaşı 30 yaş üzerindeyse istatistiklere göre down sendromlu olma olasılığı yükseliyor. Ultrasonda da doktor herhangi bi anormallik görürse bunu kötü bişey olabilir diye söylüyor. Ama hiçbir şey kesin değil. Bu sadece bı olasılık. İmkan varsa yurt dışına kan gönderilerek yapılan nift testler var onu yaptırsın. Yok ise detaylı ultrasonla inceleme yapan bı uzmana görünsün. Amniyosentez onerebilirler onun riski var. 300 de 1 ihtimal düşük ile sonuçlanabiliyormus. Umarım sağlıklı bı şekilde kucağına alır.

0

Bende 40 yaşımda yaşadım ilk anneliğimi banada aldır dedi dr ikili tarama sonucu ilk şoku yaşadım ama umursamadım çünkü biz birbirimizi seçmiştik bu yolculukta gerekli testleri yaptırdım ve çok şükür çok sağlıklı evladım var o panikle o dr un dediğini yapsaydım bugün mucizem kucağımda olmazdı..soğukkanlı olup güvenilir dr bulup gerekli taramaları yaptırın ve inanın 🙏inşlhh sağlıkla kavuşursunuz🎈

0 0
paylaş
0

Olasılık denmişte olabilir bende 34 te anne oldum test sonucum 250 de 1 ihtimaldi amniyosentez yada kan testi önerdiler ikisinide yaptırmadım özele gidip detaylı baktırdım zaten bebeğin yapısından burun kemiğinden anlaşıldığını söylemişti doktor şükür sağlıklı doğdu yani ablanıza özel kesin birşey söylenmemişse sadece olasılığı söylemişlerdir üzülmesin

0

İskender Başer'i kesinlikle tavsiye ediyorum. Türkiye'de ve hatta bence dunyada kendisinden daha iyi bir perinatolog daha yoktur.

0 0
paylaş
0

Gazi hastanesinde profesör Deniz Karçaaltıncaba var riskli gebeliklere bakıyor alanında çok iyi.

0 0
paylaş
0

Hamileyken 2li taramada yüksek ihtimalli çıktı.ya amniyosentez ya da genetik test dediler.korktugum için parası fazla da olsa genetik test yaptırdım sonuc 10 gün sonra çıkmıştı çok şükür temizdi.Allah büyük İnşallah sağlıcakla kavuşsun her anne evladına

0

Bende 39 yaş 2. Gebeliğimde çokta iyi bir prof a gidiyordum Ankara 'da down sendromu riskim yüksek çıktı,test yaşla orantılı olduğu için diye düşünmüştüm ama doktorlar net ,ne çıkıyorsa onu söylüyorlar tabi,biz ne gelirse haktan kabulümüz bir meleğimiz olur dedik,amniyosentez yaptırmadık,bebeğim şuan 7 aylık hiçbirşeyi yok, tabiki doktoruna gitsin,testlerini yaptırsın ama büyük oranda yaşla da alakalı olabiliyor, Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin ..

0 0
paylaş
0

Inanmayin doktorlar en kötü ihtimali söylüyorlar benim yüzde yetmişyedi dam sendromlu risk cıktı tıpa havale ettiler arastiracaz dediler bende peki araştırırsanız bisey yapabilecekmisiniz dedim nedenini öğrenecez dediler ben deneme amaçlı bu tür belgeler talep etmiyorum imza atıp çıktım elhamdulillahi sapa sağlam dogdu

0

Perinatolog Özgür Deren'e gittim ben 3 gebeligimde. Sonuncuda 39 yaşındaydım risk yüksek çıktı. 5 dk da anlıyor anomali olup olmadığını. Cinnah caddesinde muayenehanesi. Deren Klinik olarak bulabilirsiniz nette.

Anne ya da anne adayıysan