Anasınıfına kayıt ücreti

0

Merhaba anasinifi kayitlari hakkinda bilgisi olan varsa bilgi verebilirse cok mutlu olurum. Oglumu anasinifina yazdirmak icin bir devlet okuluna gittim ilk gittigimde mudur yardimcisi bir hanim vardi bize aylik aidat icin 200 tl odenecek dedi. Baska bir devlet anasinifi ile gorustum 100 tl aidat verilicek dedi aylik. Bugun ilk gittigim yere gittim fiyat konusunu netlestirmek icin fakat okuldaki memure farkli bir fiyat soyledi muduru farkli bir fiyat soyledi kafamiz kazana dondu, mudur yardimcisi farkli,memuresi farkli,muduru farkli bir fiyat soyledi. Normalde devlet anaokullarinin fiyatlari standart degilmi? Neden bize uc degisik agizdan uc degisik fiyat verildi? Mudure hanimin dedigi uygulama anaokulu oldugundan icinde extralar( satranc,jimnastik,drama vb.)olacagi icin fiyat boyle dedi. 350 tl icinde yemek olmadan yarim gun fiyati dedi. Tam gun fiyati uc ogun dahil 850-900 civari dedi. Kafamiz oldukca karisti. Nornalde bu boylemidir devlet anaokuluna cocuklarini gonderen anneler sizlerde durum nasil? Fiyat butun devlet okullarinda degisiyormu?

  EmineKara   -   Davranış-Eğitim
0 0
9 yanıt - paylaş
0

Merhabalar oğlum anaokuluna gidiyor aylık 120 TL istediler yemeksiz ilerleyen zamanda yemek olursa 180 TL dediler haftanın 5 günü 3 saat gidiyor.

0

Merhaba okul oncesi ogretmeniyim.kisaca anlatayım size durumu.anaokullari için iller taban ve tavan fiyati belirler.Okullar bu aralikta herhangi bir fiyat belirleyebilir.Ornegin il 150 taban 300 tavan belirledi ise A okulu ücretini 150tl isteyebilir,B okulu 300tl isteyebilir.Ikisi de uygundur.Yani tüm okullar ayni ücreti belirlemek zorunda değil.uygulama anaokullarinin ücreti genelde fazla olur.kulup ucreti okul ücretinden bağımsız bir ücret çünkü kulup derslerinde okul dışından da öğretmen gelebilir,ona gore ucretler belirleniyor.

0 0
paylaş
0

Yıllık fiyat mı söylediler acaba ilk defa bu kadar yüksek fiyat duyuyorum. Bizimki yıllık 1500 kayıt olurkende 1000 verdik. Kırtasiye ve temizlik malzemeside aldık. Bunun dışında özel kurs olursa o eklenecek

0 0
paylaş
0

Oğlum devlet anaokulunda aylık ödeme 100 TL 1 öğün yemek var(sabah kahvaltısı ya da ikindi kahvaltısı) ama benim oğlum tam gün gidiyor yani kulüp öğrencisi. Sabah 9 akşam 17.00 kulüp için ekstra 525 TL daha ödüyoruz ve toplamda 3 öğün yemek yiyor.

0

Devlet okulunun anaokulu yemekli 190 demislerdi pandemiden dolayi yemek kalktigi icin 100tl 5 gun 3 er saat

0

Devlet anaokulu tam gün 790 tl bizim, yarım gün arkadasım 190 ödüyor onda kahvaltı var, bizde kahvaltı öğle yemeği ara öğün va

0

3yas kızım bağımsız anaokuluna kayıtlı. 1000tl kayıtta ödedik. Aylık 170tl de aidatı var. Bunun dışında masalci abla mı ne geliyor dediler onun ücreti çıkabiliyormus. Ankara batikentte fiyat bu şekilde. Ama sanırım kulüp işin içine girince ücret ekstra. Ama bizim 3yas için zaten kulüp yok dediler.

0

Bizim devlet okulu 250 liraydi .pandemide yemek cikmayacagi icin 100 lira oldu.2 bucuk saat gidiyor.devlet okuluna 800 cok geldi ama sizde satranc gibi cok etkinlik varmis bizde yok

0

Devlet okulunda yarım gun 150-200 aradı degısıyor.tam gunde klup sınıfı olarak gectıgı ıcın yarım gun fıyatı+klup fıyatı toplamını oduyorsunuz. Kafadan fıyat soyluyorum 200+400 toplam 600 oduceksınız. Ama yarım gun ama satranc gıbı derslerı alsın derseniz, yune klup sınıfa gırer ama busefer yarım gun ucretı200 tl odemezdınız . Aylık 400 odersınız. Suan pandemiden dolayı oglumun yarım gun okul ucretı 180 tl idi ama yemek olmadıgı ıcın 120 oduyoruz.

Anne ya da anne adayıysan