Ana okullarının tekrardan açılması hakkında ne dusunuyorsunuz

0

Okul öncesi öğretmeni olan bir arkadaşımın haklı serzenişi.
Hanımlar sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Ana okullarının tekrardan açılması hakkında ne dusunuyorsunuz
0 0
13 yanıt - paylaş
0

Güzel (kibar) yazmış, tebrik ederim..
Çok güzel cümlelerle savunmuş kendini...
Kendisi de çalışan bir anne olmasına rağmen....
Lakin şu an o kadar sinirliyim ki!!!
Densizin bir
‘Çalışmayıp da çocuğunu kreşe gönderen annelere hakkımızı helal etmiyoruz!’ yazmış!
O da öğretmen bunu yazan da öğretmen işte...

0

Sanki böyle bir açıklama yapılsaydı, arkadaş inanacak mıydı? Herkesin bildiği gerçek... üzüldük yazarken de okulların açıldığına üzülmüş, keşke daha özverili yapacağı bir mesleği seçseymiş.

0 0
paylaş
0

Öyle bir açıklama yapılsa da bir kısım yine sinirlenecekti. Çünkü biliyorlar neden açıldığında. Çalışan annelerin haklı söylemleri için açıldı. Benm oğlum devlet anaokuluna gidiyor ama sadece özel kreşler açılabilirdi bu süreçte.

0 0
paylaş
0

Bu söylem çok anlamsız çalışan annelerin sadece okul öncesi çocuğu yok, ilk okul orta okula giden çocukları var. Tüm okul öncesi öğretmenlerimize minnettarız.

0

İyide okul öncesi öğretmenliğini seçerken ne bekliyorlardı anlamiyorum sonucta branşlar arasi farklar avantajlar dezavantajlar var bu kadar işsiz insan var ken yıllarca kpss belasına çalışıp emek verip karşılık alamayan insan varken ne guzel atanmış emeğinin karşılığını almis şükretmek gerekmez mi bende çalışmadığım için oğlumun kaydını sildirdim bu arada ama beddua eder gibi yazmaları memleketimin öğretmenine yakıştıramıyorum posttaki yazım cok ağır değil ama çok daha kahir içeren yazılar okudum oyle hir öğretmene kimse çocuğunu teslim etmek istemez

0 0
paylaş
0

Twitter da hastagi gördüm; #bakıcıdegilogretmeniz ama altında yazılanlar hiç de “öğretmek”i kendine düstur edinenlerin yazacakları şeyler değil. Çok üzüldüm bir Veli olarak ve zırnık kadar güvenim kalmadı mesleklerini layıkı ile isteyerek yaptıklarına.
Bir Veli olarak çok tedirginim haftaya “iş başı” yaptıklarında (iş başı dedim çünkü okullarının açılmaları onlara zul gelmiş) o mutsuzlukla çocuklarıma gerekli Özeni göstermeyeceklerinden...

0

Boyle sacmalik olmaz 5 yas anaokulu cocugu bakima muhtacta 6 yas 1.sinif cocugu degilmi. Ne sacmalik 1 siniflara kim bakacak peki

0 0
paylaş
0

Kızımın ögretmeni bizden daha çok istedi tekrar açılmasını..Benim çocuğumun ogretmeni böyle duşunse zaten ondan egitim almasını istemezdim..Bakici mi? yoksa eğitimci mi? olduğuna öğretmenin cocuga kattıkları ve asıl kendisini nasıl gördüğü belirler..

0

Hiç bir yaşın ve eğitim yılının telafisi olmaz. Fakat pandemideyiz. Normal şartlarda değiliz. Ebeveyni çalışıyorsa zaten canlı yayına da katılamayacak çocuk.
Bence olması gereken oldu. Benim anlamadığım bu bakanlık niye bunları düşünemiyor da zırt pırt açıklama yapıyor🤦🏻‍♀️ ciddiyetsizlik.

0

Kızımın ana okulu öğretmenini saygı ile aniyorum okul öncesi öğretmenlerimiz çocuklarımıza o kadar güzellikler katıyorki okula başladığı an görmeye başlıyorsunuz .hepsine ve ana okulu öğretmemine duacıyım.işinin kutsallığını bilen tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun .

0 0
paylaş
0

Bu kadar zaman her zaman öğretmen çocuğu da olduğum için anladım öğretmenleri ama kusura bakmayın artık sürekli bakıcı değiliz deyip durmayın ya . Bakicisiniz mi dendi sizi bakıcı mi goruyoruz siz nasıl bazı velileri illet goruyorsaniz bazı insanlarda bazı öğretmenleri öğretmen gibi bulmuyor çok net.
Sabahtan beri vay neden açıldı çalışmayan annede gönderiyor arkadaşım bir öğrenci bile gelse açık olacakmi okul evet ha bir öğrenci ha on öğrenci bu ülke eve kapan madan n'olacak? Her ogretmenin arabası mi var otobüsü biniyor riske giriyorsa sınıfta giriyor biz ogretmenimiz sebebine karantinaya girdik ve bunu zül görmedik napalim olacaktı mecburduk zaten göndermeye .
En ufak bişi oluyor bakıcı değiliz . Annem babam köy okullarında öğretmendi sürekli olan defteri yazarlardi çatı aktarirlardi bahçede çöp toplarlardi bigun olsun duymadım agizlarindan köy enstitulerinde zorluklarla okuyan ne öğretmenlerimiz oldu asla isyanları bu olmadı nasıl köyde okul tamir edilmez nasıl sıra eksik olur nasıl bu çocuğun kitabı defteri olmazı dert ederlerdi. Bir senedir pandemiyle mücadele ediyoruz ben veli olarak çalışan ogretmenlerimizi de kapsayan bı düzenleme olması için destek veririm ... Ve bu konuda ki hocamızın isyanını haklida bulurum . Ancak ; okul öncesi kreş çağı çocuğu başkasına baktirmasi için istenen paralar korkunç rakamlar o kadar parayı verecek olsak Anten evde otururuz ... Biz bayiiyormuyuz dört yasidaki çocuğu götürmeye ... Ancak şuan hangi patron esniyor ? Ben çocuğum hasta iken git bak geri gel diyen bir adamla calisiyodum bir ay önce pandemiden dolayı organzie sanayi bolgelerinde çalışan anneler yedi dörde geçti sabah beş bucukda çıkıyor evden o anneler ne yapsın doktor anneler peki hemşireler hastanedeki aşçı hastanedeki temizlikci anneler ne yapsın? Sanki bir tek meslek dalı var ...

0

Tabiki hakli ve hakliyiz.Meslektaşlarimi twettera bekliyoruz .Hakkimizi savunacağiz.Bilmeyen cahilller çok ama adı üzerlerinde cahiller .Okul Öncesi Öğretmeni egitim -öğretim verendir.Bakim saglayan gunduz bakim evlerindeki bakicilarla karistirilmasin.Okul Öncesi Öğretmenligi başli başina Ana Bilim Dalıdır !

0

Bir okul öncesi öğretmeni ve bir anne olarak yazıyorum kendi adıma. Mesleğimi her zaman severek ve isteyerek yaptım. Her öğrencimi çocuğum gibi kucakladım. Pandemi madem bu kadar yükseldi, bu önlemleri alacak kadar ciddi neden sadece okul öncesi eğitim kurumları açık olacak. Biz riskte değil miyiz? Kapıda görür görmez bana sarılan, merdivenden inerken benim elimi tutan öğrencimi kendimden nasıl uzaklaştıracağım. Hastalığı zaten anlatıyoruz ama o kadar küçükler ki sevgi ilgi istiyorlar haliyle. Engelli öğrencilerimiz var kaynaştırma olarak nasıl temas etmeyeceğiz? Ayrıca 10 yaşına kadar hiçbir çocuğun evde yalnız bırakılmaması lazım zaten. Bunu neden çözmüyoruz? Devlet okulları 5 gün sadece 3 saat kabul edecek çocukları. Böyle mi çözülecek çalışan annelerin sorunu? Bize öğrencilerimizden onlara verdiğimiz eğitimden gocunmuyoruz. Sadece bakıcı gözüyle görülüp, itibarsızlaştırılmak haklı olarak gücümüze gidiyor. Umarım derdimi anlatabilmişimdir

Anne ya da anne adayıysan