9 yaşındaki kızım dudaklarını oynatmadan konuşmaya çalışıyor

0

Selamlar 🖐.. 9 yaşında bir kızım var dudaklarını oynatmadan gözlerini devire devire konuşmaya başladı (kuzeni bizdeydi uzun süredir ondan gördü) .. Sürekli ağzını oynatarak konuş demekten darlandım. Bugün konuşurken beyin özürlü gibi gözüküyorsun kaçtı ağzımdan 🤦‍♀️ (not:gerçekten öyle gözüküyor 😀) salayım ne hali varsa görsün sonra geçer mi? Yoksa sıkıp dişimi bıraktırayım mı? Bırakması lazım kesinlikle..

0 0
11 yanıt - paylaş
0

Gecer merak etmeyin ama kuzeniyle sık gorusuyorsa yine yapacaktir bunu o yuzden bidaha yaparsan kuzeninle gorusmeni yasaklarim falan deseniz ise yarayabilir.

0 0
paylaş
0

Benim oğlanlar bi ara mucize filmindeki çocuğu taklit ediyorlardı. Yüreğim ağzıma geliyordu her seferinde. Oğlum yapmayın günah demekten yıldım. Ama geçiyor.unutuyorlar. şimdi yap desem yapmazlar.

0

Eğer ki birinden görüp yaptıysa bırakacaktır sık olmamakla beraber arada hatırlatın devam ederse , çocuklar birbirlerin hareket ve huylarını çok çabuk alıyor

0

Öyle bir şey yapsaydım,önce uyarı alırdım,sonra gözler patlatılıp dişler sıkılırdı öyle uyarı alırdım,sonra terlik yerdim,cimcikler gelirdi ara ara ,baktı olmadı annem beni oklavayla hamur gibi açardı :D elleri nur olsun.

0

Benim kız da komşu kızından dolayı garip bi tiktok aksanı ile konuşmaya başlamıştı evi taşıdık yine bir süre devam etti o konuşma tarzı ama uyara uyara kısa birsüre sonra unuttu.gormezse anca unutur ara ara gorurse kuzeni belli bi yaş devam ediyor taklit etme olayı...

0

Bu tarz davranışlarını görmeye devam ederseniz yapmaya devam edecek çünkü ilgi çekiyor uyarmayın görmeyin yapmaya devam edip sinirinizi bozuyorsa arkanızı dönüp odadan çıkın😊😊😊

0 0
paylaş
0

Üzerinde durmayın ve görmezden gelin hatta siz de öyle yapın arada nasıl göründüğünü gösterin 😂😂 çocuklar inatlaşmayla daha da uzatıyor sürekli uyarınca dikkati çektiğini düşünüp devam ediyor

0 0
paylaş
0

Gormezden gelmeyi bi deneyin . Benimde 4 yaşında agzindq biberon surekli oyle konuşuyor 🤦🏻‍♀️ kardesle arasi az diye biraktirmaya ugrasmadim. Simdi kendimi hazir hissedebilirsem ikisine birden biraktircam 🤪.

0

Amann benim ki de bebek gibi konuşur . video bakar o kızlar gibi konuşur.cemkirir. insan içinde normal e döner..bu korona dan beri böyle oldu.cocuklar ..

0 0
paylaş
0

Geçer çok sık söylersen daha inat yapar kalıcı olur o dediğin şeyler .rahat bırak gözlemle bakalım

0

Sizde öyle konuşun yılıyolar ki benim ki 6 yaşında hemen bıraktı.ve erkek Ne dese ha ha öyle tabi tabi diyorum 🤣

Anne ya da anne adayıysan