7 yaşındaki oğlum sınıfındaki erkek çocuğuna aşık olduğunu söyledi

0

Merhaba..7 yas oğlum var 1.sinif...binada ve okulda erkekler le oynar..kızlarla da oynar.arkadaş seçmez.. kıyafet oyuncak erkek için uygun seçer..öyle kız için olan bir şey seçmez..geçen gün ben Eyüp e aşığım dedi... şaşırdım..niye dedim çok iyi bir arkadaş dedi...ben tepki vermedim..o da bir erkek..senin kankin olmasın dedim... cümle yanlış oldu.. falan dedim ama nasıl yapmalı ne demeli..kafam karıştı.ne yapmalı nasıl davranmalı ..yardım lütfen

0 0
11 yanıt - paylaş
0

Bu yastaki cocuklar birbirlerine asik olmaz sadece arkadas olarak severler. Arkadasini cok sevebilirsin buna ask denmez bu arkadaslik bagidir. Ask bi kadin ve erkek arasinda olur ayni baban ve ben gibi cumleler kurarak duygularini ogrenmesine yardimci olun. Cocuk bunlar kelimelerin anlamlarini bilmedikleri icin yanlis anlasilmalar olabiliyor.

0 0
paylaş
0

Bence ona arkadaş dost gibi kelimelerin anlamlarını irdeleyerek anlatmalısınız ve aşk sevgi gibi kelimeleri de anlatmalısınız hatta buna yönelik videoları izletin tahmin ediyorum aşık kelimesini iyi arkadaş anlamında kullanmıştır korkmayın

0 0
paylaş
0

Çok sevmenin aşk oldugunu düşünüyordur. Çocuk beyni farklı çalışır yanlış dile getirmiş duygularını. Aşk duygusunun iki karşı cins arasında olduğunu, arkadaş sevgisinin aşk olmadigini anlatin. Eşiniz ile konuşurken seni çok seviyorum aşkım. İyi ki sana aşık olup evlenmisim deyin. Yakın arkadaşınızdan bahsederken çok seviyorum iyi ki arkadaş olma konusunda onu seçmişim gibi belirleyici cümleler kurun.

0

Öncelikle sakın olun panikleyecek bir durum yok. Çocuklar duygularını nasıl ifade etmelerini gerektiğini bilemezler. Duyguları Coşkun olabilir ama kelimelere nasıl dokecegini bilemezler. Siz yardımcı olun yol gösterin. Arkadaşını çok seviyorsun yani. Onunla güzel anlasiyorsun, çok egleniyorsunuz, birlikte harika bir takım oldunuz... Anlıyorum. O zaman demektor ki sen arkadaşını çok seviyorsun. Sanki kardeşin gibi. Bu çok güzel. Birbirinizi üzmeyin güzel oyunlar oynayın. Arkadaşlık sevgisi böyledir işte çok değerlidir diyin. Aşk dediğin de bir duygudur. Sevmek gibi. Güzel bir duygu amaanne ve baba arasında olan bir duygu. Sevdiğimiz arkadaşlara aşık oldum demeyiz ama benim için çok değerli onu coook seviyorum diyebiliriz. Diyin. Söz öğretin nasıl ifade edeceğini.

0

Benim 6 yaşına girecek kızım da büyüyünce Elif ile evlenecekmiş. Çünkü evliliği aynı evde yaşamak olarak tanımlıyor.

0

Ne dediğini bilmiyor ki ciddiye alma !!!
Benimde 1. Sinif oğlum bana hep anne ben seninle eğleneceğim der.yani demek istiyor ki ben seninle evleneceğim .😁😁😁😁
Bende güler geçerim.

0 0
paylaş
0

Öyle Bi demiş geçmiştir bişey olmaz kız eşyalarına ve oyuncaklarına bebekle oynama falan yoksa bişey olmaz ne olacak

0

Dört yaşındaki ikizimin biri benimle digeride babasiyla evlenecek.hatta bana kızdığı zaman ben seninle evlenmem diyerek tepki gösterir bana🙂.bu arada ikiside erkek.cocuklarimiz küçükler henüz.sevgi ayrımı yapmalarına var demekki biraz daha

0

Aşk demek bu demek die anlatın cocuklar için degil büyükler için gibi gecer algılar zamanla üzülmeyin

0

Duygusuna saygı duyarak. bunu normalleştirmeyerek gülmeyecek şekilde onun duygularını incitmeden çok fazla ayrıntıya girmeden . Siz arkadaşsınız sizin yaşınızda bu gibi şeyler olmamalı derseniz kolay kapanır konu. Unutuyorlar çünkü . Birde ne yazzıkki ortam gereği gerek medya gerek çizgi filmler çocukların bu güzel sevgilerini kirletme olanağı çok fazla .

0 0
paylaş
0

Seviyor işde arkadas olarak..aşktan cok anlamazki askida sevmek gibi duşunuyor ne anlama geldigini bilmediği icin aşiğim demistir..

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan