7 yaşındaki kızım söz dinlemiyor

0

Merhaba 7 yaşında kızım var çok agrasif söz dinlemiyor çok cevap veriyor nasıl bir yol izlemeliyim

  Lamiaa   -   Davranış-Eğitim
0 0
6 yanıt - paylaş
0

O dediginiz türden 10 yaşında ikizler bendede var zamanında her dediklerine tamam demeden terliği gösterişeydik böyle olmazdı anne onlar mi benmi bazen kestiremiyorum

0

Taviz verme.16 yaşında bir kız annesi olarak söylüyorum yolun başındasın asla taviz verme.sevgiyi bile hakettiği kadar ver.

2 yorum
0

Açıklayıcı öğretici prensipli anne olunca çözülüyor.Prensip kısmını açarsak katı değil yapılabilecek durumlarda tamam demek daha doğru oluyor sonuçta robot değil insan yetiştiriyoruz.Kesinlikle oğlumun inatlaşmasına izin vermiyorum inadı öğrenmemeli.Agresiflik neden gelişiyor diye düşünün ve bulun sonrada rahatlatın çocuğu.Mesela herşeye hayırmı diyorsunuz sözlü veya fiziksel şiddetmi var sizi dinlemeyerek dikkatmi çekmek istiyor tespit ederseniz çözümünü bulursunuz.Agresifliğe aynı şekilde cevap vermeyin ,Hep çocuklar ayna derler ya ,öğrendiğini yansıtır.Onu dinlemiyorsanız ihtiyaçlarını görmezden gelirseniz o da sizi dinlemez.Sizi dinlemiyor sa kulak verin onu dinleyin ve yapın öğrensin.Yaramazlık yapınca agresif davranmayın o da bu huyundan vaz geçsin,bir yandan da konusup doğrusu budur diye anlatın.Tabi ailenin tüm bireyleri aynı şekilde olmalı.

0

Bende aşırı agresif bir çocuk annesiyim ancak sevgiyi hakettiği kadar verme kısmına katılmıyorum. Empati kurabilmeyi, söylediği her sözün sorumluluğunu alabilmeyi öğretmeli ve en önemlisi örneği olmalıyız. Aksi takdirde bize cevap vermesini istemediğimiz o çocuklar ilerde sevgiyi yanlış yerlerde arayıp gerçek sanabilirler. Bana kötü davrandığı zaman küsersem tavır koyarsam ona ancak inatlaşmayı öğretirim. Onu anladığıma ikna olduğu zaman ancak yanlış davranışının farkına varmasını sağlarım diye süşünüyorum. Bu arada kızım 8 yaşında ben kova o ikizler burcu. Onun hislerini anlayabildiğim zamanlarda herşeyin çok daha kolay olduğunun farkındayım.
Birde neden agresiler neler oluyorda sürekli negatif oluyorlar bunun altında yatan sebep çok önemli

0

benim oglumda cok agresif sevgimi asla cekmem daha da sevgimle embati kurarak sorunu halletmeye calişirim insAllah Rabbim herkezin yardimcisi olsun insAllah

0

İnan hep ayni dertten muzdaribiz..
babada cok önemli doğdugundan beri hep anne ilgilendimi bu sefer cocuk anneyi bile kaale almiyor

Anne ya da anne adayıysan