7 yaşındaki çocuğum okumayı sevmiyor

0

Hanımlar 7 yaşındaki kızım yeni başladı okumaya ama iteleye iteleye bitirdik harfleri ama hiç sevmiyor okumayı artık usandım zorla okutmaktan ne yapabilirim herkesin çocuğu mu böyle nolur bı deyin,😞😞😞

  TcLale   -   Davranış-Eğitim
0 0
11 yanıt - paylaş
0

Sabırlı olmak gerekiyor.Büyük yazılmış,az yazılı,bol resimli hikaye kitapları alın.Bir sayfada iki üç cümle de olsa çocuğunuz bir sayfa okudum bile diye sevinir.Bu onu motive eder.Sonunda yarım saat gibi kısa bir sürede kitap biter.Vay be ben bir kitap bitirdim diye kendisiyle gurur duyar.Okumayı sevmeye başlar.Siz de aferin benim kızıma/oğluma.Koca bir kitabı okudu bitirdi diye överseniz ve diğer aile bireylerine biliyo musunuz bugün...bir kitabı okudu bitirdi falan diye onun duyacağı şekilde met ederseniz acayip motive olur.Zamanla daha az resimli daha fazla ve daha küçük yazılı kitaplara geçersiniz aşama aşama.Öylelikle sever ve okumaya hevesli olur.Tek yapacağınız şey motive etmek.

0

Bu ara saldılar sanki ya.. Bizim ki ne güzel yapan çocuk gitti sanki yerine robot geldi 😂😂

0 0
paylaş
0

Okuma yazma setleri oluyor onlardan çok fayda görmüştük biz onlarla sökmüstük okumayı

0 0
paylaş
0

Zorlamayın, okulu okumayı sevsin. Nefretle, iteleye kakalaya okumaktan fayda gelmez inanın.

0 0
paylaş
0

okuma yazma öğreniyorum diye program var play store dan onu indirin benim kızım böylelikle hiç zorlanmadan öğrendi

0

Küçükken kitap okudunuz mu sizi kitap okurken falan goruyormu? Belki öyle heveslenir.

0 0
paylaş
0

Kendi haline bırakın.Zamanı gelince her şey yolunda gider.Aferimle ödüllendirir lütfen sıkmayın...yıl sonuna daha var.😊sevgiler güzel kızına🦋🌸

0 0
paylaş
0

Okuma saati yapabilirsiniz sizde yanina kitap okuyun beraber birde esma ogretmen var yotubda onu takip edebilirsiniz

0 0
paylaş
0

Ben iki senedir uğraşıyorum arkadaşım ikinci sınıfa gidiyor oğlum iteleye iteleye ikinci senemiz

0 0
paylaş
0

Ben ogretmeni ile gorustum. O anneni uzme odevlerini duzenli yap dedi sadece. Bende eve gelincehergune bir kitap okuyacaksin ve liste yapacaksin cuma gunu de ogretmenine gotureceksin dedim. Bir haftadir gayet guzel okuyor. Bugunde listeyi goturdu okula ogretmeni panoya asmis tebrik etmis ve sinifta okuma yaptirmis cok gzuel okuyorsun demis. Okuldan hep yorgun surati asik gelen kizim bugün civil civil geldi. Bi deneyin derim.

0

Eski sistem yok maalesef kendi haline birakinca olmuyor onu da denedim. Uzerine dusmek gerekiyor. Virde sevdigi kitaplari alin bol resimli az yazili olsun zamanla yazilari cok olanlara gecin. Ilk onceleri cabuk bitirsin kitabi ki sıkilmadigini farketsin duzene oturur sonra.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan