7 Aralık sonrası özel okulların kapanması

0

7 aralıktan itibaren özel kurumlar da kapatılıyormuş

0 0
11 yanıt - paylaş
0

Arkadaşlar kreş ve anaokulları 2 ayrı bakanlığa bağlıdır. Biri milli eğitim bakanlığı diğeri ise aile ve sosyal politikalar bakanlığı. Meb'e bağlı olanlar kapatıldı ok ama aile ve sosyal.. bakanlığına bağlı olanlar hala faaliyette. Az önce sordum henüz kapatmaya yönelik resmi bir karar gelmemis.

0

Öğretmenim, 8 saat dersimin olduğu gün oluyor , tabi ki öğrencilerim çok değerli ama onlara ders anlatırken kendi çocuğumu ihmal etmiş olacağım, bunun vicdan azabı nolucak

0

Ben de öğretmenim ama üst üste yedi saat dersim oluyor ve beş yaşındaki oğlumla ilgilenemiyorum, bu kadar saat tv basında oturması felaket , derste yanımda sessizce oturması da imkansız . Ben ders anlatırken tehlikeli şeyler de yapıyor .Acıkcası ben de üzüldüm kapanmasına .

0

Ben çalışmayan bir anneyim ama ya çalışan anneler hep aklımda siniz onlar ne yapacak ailesi yanında değilse kime emanet edecek 😢🤲

0 0
paylaş
0

İstanbul valiliği sitesi duyurularda 1 aralıkta il hıfzızsıhha kurul kararları yazıyor oradada gündüz bakım evleriyle ilgili karar var bugünde başka bir açıklama yapılmamış istanbulda bakanlığa bağlı gbe eğitime devam ediyor

0

Sevgili Velimiz,
Şu an İlçe Milli Eğitim tarafından yapılmış olan bilgilendirmeyle bugün itibariyle yüzyüze eğitim faaliyetlerimize maalesef ara verilmiştir. Önümüzdeki süreç ile ilgili izleyeceğimiz planlamalarımızı en kısa sürede sizlerle paylaşıyor olacağız.
Bulut Ege ailesi olarak bu süreçte çocuklarımızı ve sizleri mağdur etmemek için pandemi sürecinin başından itibaren kurum olarak yaşadığımız tüm zorluklara karşı çocuklarımıza en sağlıklı ve güvenilir eğitim ortamını sağlamak için var gücümüzle çalıştık.
15 Haziran'dan beri verdiğimiz hizmette bir çocuğumuzda ya da çalışanımızda Covid-19 vakasıyla karşılaşmadık.
Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı tarafından verilen Menderes'te Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu ünvanlarını alan ilk ve tek özel anaokulu olduk.
TSE ve Sağlık Bakanlığı denetimleriyle yapılan 'Okulum Temiz' belgemizi de yine Menderes'te alan ilk ve tek özel anaokulu olduk.
Görevimizi layığıyla yapmış olmanın iç rahatlığıyla beraber çocuklarımızdan ayrı kalacak olmanın burukluğundayız.
En yakın zamanda çok daha güzel sağlıklı günlerde kavuşmayı diliyoruz.
Sevgilerimizle 💐
Okulumuzdan gelen mesaj. Onlar da en az bizim kadar üzgün biliyorum. Aklım almıyor. Bazı kurumlar esnek çalışmaya bile geçemezken okullar şak diye kapatılıyor.

0 0
paylaş
0

Ben öğretmenim evde canlı ders yapıyorum ona rağmen düşünüyorum bütün gün çalışan anne ne yapsın

0

Kızım İzmir’de özel bir kreşe devam ediyor. Bize herhangi bir bilgi verilmedi, birkaç gün önce okula yazı gelmiş devam edeceğine dair.

0

Ben bu isten hi bir şey anlamadim musluk mu bu iş? Resmen dalga geçiyorlar. Ya ac ya kapat her gün karar mi değiştirilir?

0 0
paylaş
0

Bu haberde kreşlerle ilgili bir haber yok arkadaşlar.. anasınıfı diyor dikkat ettiyseniz..Kreş ve gündüz bakımevi ifadesinin net olarak geçmesi gerekiyor.. Aile ve sosyal politikalar bakanlığına bağlı kreşlerde henüz böyle bir durum sözkonusu değil

0 0
paylaş
0

Degerli Mudurlerimiz,
Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüzün yazıları ve Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün açıklamaları doğrultusunda özel anaokulu ve ana sınıflarının yüz yüze eğitime devam edebilecekleri anlaşılmaktadır. Bununla birlikte süreç içinde il hıfzıssıhha kurullarında gerekli değerlendirilmeler yapılacaktır.
Yani yarın özel anasınıfları ve özel ana okulları yüz yüze eğitime devam edebilirler.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan