6 yaşındaki oğlum r ve s harflerini çıkaramıyor

0

Mrb benim 6 yasinda oğlum rs harflerini çıkaramıyor. ne yapmam gerekir

  Pakize.Tek   -   Davranış-Eğitim
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Acele etmeyin daha küçük her çocuk aynı olmuyor okula başladığında öğrenecektir ve söyleyecektir devam ederse diksiyon için destek alabilirsiniz.

0 0
paylaş
0

Ağzına kalem koyunn r ve g ve S olarak söyleyin örneğin. Resim, Barış, Karpuz, Selam, Salam, Sarı, geri, gargara, Gaziantep gibi kelimeleri tekrarlayın Benim oğlum da söyleyemiyordu. Bu şekilde düzeldi.

0

O sesleri çıkarması için tekrarlat ve ilk okula başlayınca benim kızım r harfine varmadan hecelemelerde r Yi kullanmaya başladı ama önce evde alıştırmalar yapılmalı fırsat buldukça sıkmadan r rırırı şekilde s yılan tıslaması geçmiş olsun

0

Çene kemiğinde sıkıntı olabilir dişlerine dar geliyor olabilir tam karşılıklı oturmuyor olabilir. En iyisi bir diş hekimine muayene ettirin .Biz aynı sorunla karşılaştık.

0

Ben de r harfini çok geç söyledim. R yerine y harfini kullanırdım. Kendiliğinden düzeldi

0

Hiç bir şey yapmanıza da gerek yok.. ..bazı öğrencilerimde de vardı ilkokulda harflerde R S harflerinde vurgular yapılacaktır ama isterseniz konuşurken kelimelerde RS sık sık vurgu eksersizi yapabilirsiniz..Mesela S harfi yılan sesi birlikte yapalım gibi..

0

Bnm kızım da r z soyleyemiyo 5.5 yasinda ama cok tatli konuşuyor yiyesim geliyor zamanla duzelir diye dusunuyorum

0

Bizim kızda r leri söyleyemiyordu günde 50/60 kez recep, ramazan, gibi isimleri vurgulaya vurgulaya tekrar ettirdik ve sonuç harika. Yılmadan antrenman yaptırın sağa sola para harcamayın.

Anne ya da anne adayıysan