6 yaşındaki kızım asansörden korkuyor

0

Merhaba kızım 6yasinda.evimiz 11.kat binamız eski(lojman)geçen sene markete giderken 1defa asansörde kaldık 15dakika kadr sesimizi duyurmaya çalıştık zar zor açtılar ağlayarak inebildik havada kaldık😔 1sene içinde panik atak yaşadı tranva gevirdi resmen asansör diyince kaçıyordu zor bindiriuorduk birdaha kalmayacağız falan dedim güven verdim tam düzeldi derken bir kere daha kaldik ve cokbuyuk etkilendi.şuanda asansöre binince altına yapıyor ne AVM de ne başka biyerde zorla bindiriuorz eve çıkmak için okula gidip gelirken mecbur asansöre binmek zorundayiz asala bindiremiyoruz ağlıyor korkuyor titriyor kalmayacağız demiştin diyor banada guvenmiyor artık pskologa götüreceğim..nasi atlatabiliriz bu durumu...

0 0
8 yanıt - paylaş
0

Psikoloğa götürün
Travmasıyla yüzleşin. Bu şekilde daha hızlı ilerleme sağlarsınız

0

Bir daha kalmayacaksın demek yerine
Kalsam da bu bu şekilde bizi çıkaracaklar diye anlatın

0

Kalsanız bile bir şey olmadığını hep kurtarıldığınızı hatırlatın. Bunun sadece cesareti artırmak için yaşanmış bir deneyim olduğunu anlatın. Kapalı kalma korkusunu artık cesarete ve güvene dönüştürdüğünüz bir resim yapın birlikte. Ona her durumda cesaret verecek koruyucu bir nesne, oyuncak vs. belirlesin ve özellikle asansöre binerken yanında olsun. Cesaret temalı hikayeler de okuyabilirsiniz.

0

Instagramdan baris musluyu takip edin tramva için bir-çok çocuklar iyileşiyor annenin tramvaya çalışmasıyla

0

Ordan taşının, ben de asansörde kaldım çoğunlukla merdiven kullanıyorum. Küçücük çocuk ne yapsın

0

Merhabalar. İlk olarak Asansörde siz korktuğunuz için çocuk da korkmuş olabilir. İkinci olarakta bulunduğunuz bölgede NLP MASTER PRACTIONER yada NLP TRAINER varsa fobi danışmanlığı alabilirsiniz. 1 yada 2 seans ta bitebilir büyük bir ihtimal. Geçmiş olsun..

0

Daha fazla zarar görmeden psikolojik destek almanız lazım. Psikolojik Danışman psikolog veya psikiyatrist bu üçü dışında bir yerlerden yardım almak işleri daha da zor hale getirir.

0

Oturmayın kardeşim o evde çocuğundan değerlimi ikinci KAT birinci kat biyere taşının psikolog çare değil çocuğun mutlu olacağı biyerde oturun neden zorluyorsunuz bu kadar .

Anne ya da anne adayıysan