6 yaşındaki çocuğum anasınıfına gitmek istemiyor

0

Oğlum 6 yaşında anasinifna gidiyor daha doğrusu gitmiyor. Her gün evden çıkması çile. Okula varıyor içeri girmek istemiyor, çoğunlukla girmek istemiyor. Zorla sokuyoruz. Girse bu kez içerde durmuyor. Saati azaltildi yine de durmuyor. Ne yapicam bilmiyrm. İstikrarlı bı sekilde götürüyorm ama okul kapısı beklemekten bıktım. Şimdi de sınıftan kaçmaya başlamış. Öğretmen mesuliyet kabul etmiyotum dedi ve okuldan aldık. Şimdi başka okula verecegz ama orada da aynı olacak kesin. Çocuk psikiyatrisine götürdüm dikkat eksikliği hiperaktivite dedi ilaç verdi ama ilaç fayda etmiyor. Ne yapicam bilmiyorum. Öğretmeni birinci sınıfa verin diyor, oğlum dört yaşında kendi kendime okuma öğrendi biliyor. Öğretmen okuma bildigi için sıkılıyor diyor ama oğlumu biliyorum ilkokula gitse daha çok sıkılacak çünkü tam bı oyun çocuğu. Evde saatlerce oyun oynar ve oyuna doymaz. Bu arada evde ekran yok. TV bile yok. Sadece başkasının evine gidince izler. Napicam inanın bilmiyorum. Herkesin çocuğu okula gidiyor bizimki bizi mahvetti okul yüzünden. Nefes alamıyorum bazen.

0 0
11 yanıt - paylaş
0

Benim kizimda 6 yaşında göndermedim neden siz bu kadar göndermek istiyorsunuz bide ne olursunuz vermeyin şu ilacı çocuğunuza yazık degilmi sınıfa girmiyor diye ilaç içermek😮‍💨😮‍💨 bırakın girmesin daha hazır değilmiş oynasın evde saatlerce oynasın ilaç vermeyin sizi anneniz ilaçlami büyüttü yada bizi bizde sakin çocuk değildik demi ama katlanmış annelerimiz.ben çocuğum hasta olsa zor veriyorum ilaç durmuyor diye ilaç vermek çok tehlikeli bisey.

0 0
paylaş
0

Bir psikologtan oyun terapisi eğitimi almanız çok faydalı olacaktır. Hatta zeka testi yaptırmadıysanız. Öncelikle iyi bir psikologtan bu testi yaptırarak. Nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda yardim olabilirsiniz. Bu testi süresi ortalama 45 dakika hatta 2 saat bile olabiliyor.Cocukla ilgili sözel sayısal becerilerine, kısa ve uzun bellek ,işitme ve çok yönlü bilgi veriyor. Bu şekilde desteklemenin gereken kısımda size yön veriyor.Diger bir konuda çocuğunuz okumayı kendi öğrendiysem farklı alanlarda zekası üstün olabilir. Bir de öğretmeni sevmemişti olabilir. Bu yaşta çocuklar genellikle kendilerini iyi ifade etmezler. Oyuncaklarını konuşturacak onun hayal dünyasına girerek. Anlatmasina yardımcı olabilirsiniz. Zaten oyun terapisti bir çok konuda çocuğunuzun hem uyum sağlamasını hem de onun iç dünyası konusunda epey bilgi verecektir.Cocugunuzu anlamaya çalışın.Onun yerine kendinizi koyarak yavaş yavaş her şey çözülür.

0 0
paylaş
0

Benim oglumda alıştırma sürecinde kısa zaman olduğu için güzelce gitti okula zaman uzayınca ağlamaya başladı gitmek istemedi seni özlüyorum dedi bana sınıfın kapısında 10 günden fazla bekledim kapıda ağladı sonra bi gun babasiyla gönderdim bana yaptıklarının hiç birini babasina yapmadi ve öyle alıştı

0 0
paylaş
0

Bizde ayniyiz ben sinifin icinden cika.iyorum daha yarin okul var ne yapicam bilmiyorum

0 0
paylaş
0

Okula siz götürmeyin.. Anneniz kardeşiniz komşunuz varsa biri götürsün.. 1 hafta sonra alışıyor.. Size naz yapıyor ama başka insanlara onu yapamıyor..

0

Üstün zekalı olabilir ona göre bir eğitim alması daha uygun olur gerekli testleri yaptırın

0 0
paylaş
0

4 yaşında dememiş ki dört yaşında okuma öğrendi demiş üstün zekalı olabilir özel eğitim gerekebilir gelişim taraması yaptırın bence o yüzdende uyum sorunu olue

0 0
paylaş
0

Öğretmenle sıkınti yaşamış olabilirmi belki daha güzel yaklasilirsa daha sevedebilir direk bire başlasa hiç uyum sağlayamaz anasınıfı sonuçta kurallaro öğretme okula alışma sürecidir bence rehber öğretmeni vs birlikte yeni bir yerde başlarsanız uyum sağlayabilir tabi ilaclaro ihmal etmeyin

0 0
paylaş
0

4 yas erken çalısmıyorsanz vermeyın benmki 6 yasnda buyıl anasınıfına verdm

0 0
paylaş
0

Neden zorluyorsunuz demek ki istemiyor ki kaç yaşında bırakın oynayabildigi kadar oynasın bu zamanları çok ararsınız

0 0
paylaş
0

Önce okumasını öğrenin Allah aşkına. Çocuk 6 yaşında imiş! Ya sabır. Özel ve hiperaktivite deneyimli Bi öğretmen tavsiye ederim size. Yoksa her okulda aynı olacak. Nasıl davranması gerektiğini bilmesi gerekir. 1 sinif öncesi mutlaka böyle Bi okula gitmesi gerekir. Yoksa hem vaktinden çalacak okula adapte olmayacak hemde daha da başaramayinca daha da hırçın olabilir. Allah yardımcınız olsun.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan