5 yaş çocuklarda dikkat dağınıklığı

0

Anneler merhaba. Dikkat eksikliğiyle mücadele eden annelerimiz varmı aramızda ? 5 yaşındaki oğlumda dikkat dağınıklığı var . Pedoğa götürdük doktor şu an için teşhis koymadı.evde dikkat etkinlikleri yapıyoruz .adeda yayınları kitaplarını yapıyoruz ama asla yol katedemedik. Bana öneride bulunabileceğiniz bi şey var mı?

0 0
11 yanıt - paylaş
0

satranç, masa tenisi ve okçuluk öneririm
biz satrançla çözdük sorunu 👍 hiç ilaç kullanmadık 🙏

0 0
paylaş
0

Dikkat eksikliği veya dağınıklığı farklı şeyler. Bence bir bilen ile yola devam etmeniz daha iyi olacaktır ve genelde bu tarz durumların en iyi yolu disiplinli bir spor. Yüzme veya tenis düşünmez misiniz?

0

Biz jimnastik ve bol oyunla çözüm bulduk. Telefon, tablet hayatımızdan çıktı bu arada. Tv de belli sürede aile filmi izlersek oluyor.

0 0
paylaş
0

Spor, yüzme satranç vb. çözümlere katılıyorum. Ama ayrıca bence gece uyumadan önce yanına yatırın ve uzun uzun sohbet edin konuşturun.

0

3T yasağı en önemli. Uyku düzeni, ve en 2 saat yürüyüş yapmak. Denge gerektiren oyunlar, küçük motor çalıştıran altivitiler. Minimum abur cubur ve atıştırmalık

0

Çocuk akademi 4 5 yaş seti benim oğlumda beş yaşında bende pedogoga götürdüm dikkat seti önerdi adedA kitap setide aldım TV tablet yasak artı anaokuluna başladı ve özel öğretmen tuttum bu hafta özel haftada 2 saat eğitim alacak

0

Bol bol kitap okuma ve kitaptan sorular sorun benim oğlum isbankasi yayınları ve can yayınlarının kitaplarını çok sevdi bir ayda 50 hikaye kitabı oldu ve bol bol makas ✂️ kesim yapıştırma etkinlik' çizgi çalışması ve artı pedegog e-mail olarak bize 500 sayfa etkinlik' gönderdi hiç boş vakti kalmıyor baya topladı birde benim oğlumda hiperaktif bir çocuk abur cubur yemesi haftada bir yada iki

0

Merhaba,Disleksi merkezinde uzman ogretmenim.Özellikle dikkat eksikliginden dolayi calistigim.bir kaynak var.Tavsiye ederim.Bir de yaşi daha kücük,başka bir psikiyatrist e gidin derim.Ne kadar erken o kadar iyi.Kaynağı ekliyorum

0

Oglum 4 yasini bitirmek uzere yaklasik 3.5 yasindayken asiri hareketlilik ve dikkat eksikliginden suphelenip psikiyatra goturdum. Boyama puzzle lego 3 dakika bile oturamiyordu basinda bunlar dikkatimi cekmisti. Psikiyatr inceledi oyun oynadi benden ve babasindan bilgiler aldi krese bir forum doldurup ogretmenlerine doldurttu ve bingo asiri hareketlilikten dolayi dikkat eksikligi teshisi kondu. 1 damla verdi gunde 3 damla ekmegine damlatip yedirdim damla oldugu icin bagimlilik yapmiyormus pimpirik bir anne oldugum icin bircok yerdende teyit ettim ve kullandim. Bu damla hareketliligini azalttigi icin dikkatini toparlamasini kolaylastirdi. Yaklasik 3 ay kullandik ve kestik suan herseyi yapıyor o eski çıldırmıscasina saga sola kosmalari durdugu yerde duramamasi kalmadı daha sakin saatlerce lego oynuyor mesela. Ve psikiyatr erken gelmekle iyi yaptiniz ilkokul döneminde tedavi daha da zorlasiyor ve odev bile yapmak ebeveynler icin iskence haline geliyor bu sekilde cok danisanim var demisti. Ogretmeni 2.hafta okuldanmi alsaniz derken suan en iyi gelisim gosteren ogrencim diyor baska birsey demiyor. Yoruma ilk doldurdugu formu ekliyorum durumun vehametini anlamaniz icin. İyi bir doktorla cozulemeyecek bir durum degil anlayacaginiz.

0 0
paylaş
0

Merhabalar oğlum 6 yaşında dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ile bir psikologda götürdük belirtilerin olduğunu fakat en iyi çözüm bir çocuk psikiyatrisine gitmesi gerektiğini söyledi yarın randevumuz var. Tam teşhis yarın belli olucak. Benim oğlum dediğiniz gibi bir yere gidceksen gidene kadar sorar biri gelicekse gelene kadar sorar masada yemek yerken poposunun yarışı disarda durur, sürekli kalkmak için bahane arar. Birşey konuşurken sizi dinlemez, normal otururken de sürekli el veya ayak oynatır, bir şeye odaklanamaz hadi odaklandi diyelim en ufak bir sesde dikkati çabuk dağılır.

0

OMEGA ve b vitamini takviyesi çok önemli bu konuda...birde Psikolojik yardım.. ilaç kullanmadan Psikolog ile terapi..

Anne ya da anne adayıysan