4,5 yaşındaki çocuğumun konuşması yaşıtlarından geri

0

Merhaba arkadaşlar 4,5 yaşında kızım var yaşıtlarından geri konuşma olarak ilerleyen zamanlarda yaşıtlarını yakalarmı mı kelime ve bilgi dağarcığı geniş değil herşeyi anlıyor çok soru sorar sosyaldir ama karşına alıp sohbet edecek kadar konuşma yok kısa cevaplar verir motor becerisi iyi bu arada Bi kaçkez psikiyatrist' te getirdim zekasında sorun yok dediler ama geriden geliyor dil terapisi aldırmamı söylediler kreşe gidiyor ve kreşe başladıktan sonra çok ilerleme kaydetti ama yinede yaşıtlarından geri çevresinde ve ya çocuğunda böyle sorun olan arkadaşlar varmı ?

0 0
8 yanıt - paylaş
0

Dil terapisi aldirin yapilacak sey belli. Onlar bu konunun uzmanı emin olun kreste ilerlediginizden daha fazla ilerleme kaydedersiniz. Neticede dil terapisti sorun odakli cozum uretecek. Kres dolayli bir cozum yolu.

0

bizim bi akrabamız da aynı sorunu yaşadı televizyon telefonu biraktıktan sonra düzeldi

0 0
paylaş
0

Hiç zaman kaybetmeden çocuğu düzenli dil terapistine götürün. Kreş yetersiz gibi.

0 0
paylaş
0

Telefon tablet televizyon varsa yok edin

0 0
paylaş
0

Ben varım bir senedir kafayı bozdum geliştiren kadar ama halaa yaşıtları gibi değil

0 0
paylaş
0

Beraber oynayın ilgilenin sürekli konuşun kitap okuyun oyun alanlarına parklara götürün arkadaş önemli kreşe gönderin arkadaş önemli

0 0
paylaş
0

Benim oglumunda oyleyedi, sohbet etmez kisa kisa cevaplar verir, okul caagida dikkat eksikligi ogrenme guclugu teshisi kondu.
9 yasinda halen akici konusmuyor cok durakliyor.
Gelisimiyle alakali bir sıkıntisi olabilir ihmal etmeyin.
Suan kucuk belli olmaz, buyudukce ilerleme olmassa ciddi sorunlari cikiyor, egitimi aksiyor

0

Hiç beklemeyin benim kızımda 4 yaşına girecek MHRS den sağlık kurulu var ordan randevu alıyorsun onlar gerekli tektikler yapiyo KBB psikatr ve çocuk muayenesi ne yönlendirme yapiyo ordan gerekli görürse rapor veriyorlar ordan bir konuşma terapisti olan bir merkeze git onlar yönlendirme yapiyo

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan