4 yaşındaki oğlum kakasını tuvalete yapmak istemiyor

0

Arkadaşlar sizden ricam bana fikir verin gerçekten artık psikolojim bozuldu
Oğlum 4 yaşında, çişini tuvalete yapıyor fakat Büyük abdesti gelince bez tak içine yapacağım diyor.. Nekadar ugrastiysam başaramadım.Her tuvaleti geldiğinde bez taktiriyor... Dünya da bir benmiyim bunu yaşayan

0 0
11 yanıt - paylaş
0

İki oğlumda da aynı durumu yaşadım. Çevremden de erkek çocuklarında bu gibi durumlar olduğunu duydum. Sizde durum nasıldır bilemiyorum ama bizde obsesiflik durumlar da var. Bunla alakalı da olduğunu düşünüyorum. Büyük oğlumu çok hatırlamıyorum ama 6 yaşına giren oğlumda durumun çok uzanaması için biraz mücadele ettim. Lazımlığa çiş yaptı ama büyüğünü asla yapmadı. Bazen bez yok dedim. Bu sefer de tuttu. Kabız oldu. 4 yaş civarında kararlı bir şekilde bez bitti dedim ve kesinlikle tekrar almayacağımı söyledim. Şu da var. Objeleri konuşturmamızı çok sever. Alafranga tuvaleti konuşurdum. Arda seni bekliyorum gel gibi😇 baktı annem bez çıkarmayacak. E tuvalette konuşuyor. En sevdiği şey. Yaptı. Bir kere yapmasına bakar. Banyo yapmak da istemezdi. Banyoyu konuştururdum. Seni bekliyorum diye. Koşarak giderdi. Objeleri konuşturmak ciddi işe yarıyor. Oyun haline getirin. Tavsiye ederim.

0 0
paylaş
0

Bu gayet normal, bırakın beze yapsın. O şekilde yapan çok çocuk var. Belli bir süre sonra geçer. Lütfen zorlamayın ileride büyük travmalara sebeb olur.

0 0
paylaş
0

Acele etme sabırlı ol. büyütülecek bir şey değil.. bırak yapsın -4-5 ay daha bez parası verirsin acele etme ...

0

Zorlamayın.Daha da sıkıntılı bir hal alacaktır. Çok normal yaklaşımınız önemli.Yardım alın.Psikolojisi bozulur

0 0
paylaş
0

İllaki bir gün öğrenecek fazla üzülmeyin.Ben de çok uğraşmıştım. Benim oğlum kreşe gidince tam öğrenmişti .Arkadaşlarına baka baka.

0 0
paylaş
0

Baskaları ne der doye ne kendısınızı nede cocukşarınızı uzmeyın zamanı gelince herseyı ogrenıyolar canları sagolsun ilerde bırazdaha anlayınca buyudun artık dersınız zamanla bırakır.cocukları bızcok kıyaslıyoruz her cocukbır degıl bunu kabullenmeliyız konusarak duzrlır uzulmeyın benımkı de 33 aylıkken konustu her kafadan bı ses cıkıyodu benım psıkolojım bozulmustu bosverın etrafı sızı le uyumsk ısterse uyusun oynamak ısterse oynayın ıs guc bıtmıyor beze yapmak ıstıyorsa yapsın.onemli olsn cocukşara guzel ahlak merhametli ıyı ınsan olmayı asılayabılmek rabbım hepsının saglıklı guzel omurker versın.

0 0
paylaş
0

Onun için zor karar tuvaletini bırakmak sakın zorlamayın yoksa ileride farklı takıntılar yaşatır kendi kararını verecektir çok normal

0

Üstünde baskı kurmayın bez takmayın ve bu konuda tutarlı olun bir iki altına yapar sonra tuvalete başlar ve tuvalet olayını eğlenceye çevirin..

0 0
paylaş
0

Beze yaptıktan sonra bir bahane bularak hemen degistirmmeyi deneyin değiştirdikten sonra kaka ile kalmanın rahatsızlık verdiğini hakli olduğunu gec degistirğiniz için özür dileyin

0 0
paylaş
0

Her çocuk özeldir. Kendi büyüme hızı farklıdır. Beze yaptığında lütfen beraberce bezin içindekini klozete dökün o sifon çeksin baybay deyin kakaya. Hepimiz farklı zamanlarda yaşadık. Lütfen sabır edin biraz ki travmaya dönüşmesin.

0 0
paylaş
0

Cnm benim aynı sorunu yaşadım..taki hazır tuvalet alana kadar pilsan marka rahat tuvalet kagidi yeri sifom sesi var zorla alısti ama rahat ettim otursun geldi deyince yapana kadar bekle ama kızma urkmesi bırak cik odadan kendiliginden yapacak

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan