4 yaşındaki oğlum geceleri en az 2 kere uyanıyor

0

Merhaba benim oglum subat ayında 4 yaşina girecek. Doğduğu ilk günden beri uyku nedir bilmez bazi rahatsizliklarindan dolayı çok uyanirdi pek uyumazdi. Şükürler olsun o rahatsizliklari gecti ve atlattik. Ama maalesef suan yeni bi problemle karsi karsiyiz uyku slklntlsl başladi. Geceleri en az 2 defa uyaniyor agliyor soruyorum neden agladigini hic bisey demiyor sadece bizimle uyumak istedigini söylüyor. 6 aydır her gece aramizda yatiyor, sizce bu bir alişkanlikmi? Normalmi ? Hiç başina böyle şey gelen oldumu ne yapabilirim? Uzun zaman kendi odasinda uyudu bebek karyolasini kaldirdik cocuk yatagi aldik ozaman cok kolay kalktigi icin odamiza gelmeye başladi. Yaninda oturuyor veya uzaniyoruz kalkip kendi odamiza gectigimiz an arada 10/15 dakila icinde tekrar uyanip geliyor.

Ne yapabilirim?

  ikimelekannesi   -   Uyku
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Bırakın gelsin sonuçta üç beş sene sonra keşke yanıma gelse diyeceksiniz . Ayrıca bu yaşta çocuğun güven duygusu gelişiyor. Ve gündüz izlediği çizgi filmlerden olumsuz etkilenip korkabiliyor .

0 0
paylaş
0

7 uyuyanlar isimlerini okuyun çocuğa çok faydasını göreceksiniz kağıda da yazıp yastığının altına koyun derin
Yemliha
Mekselina
Mislina
Mernuş
Debernuş
Şazenuş
Kefeştetayyuş
Kıtmir

0 0
paylaş
0

2-6 yaş arası çocuklarda karanlık, hayalet, anne babadan ayrılma korkuları görülmesi normaldir. Çocuğunuz uyuyuncaya kadar yanında kalın. Uyumadan önce hikaye okuyun tatlı pozitif bir sohbet edin. Korkup uyandiginda korkacak birşey yok demeyin. Ben hep yanındayım güvendesin deyin. Uyandiginda tekrar uyuyuncaya kadar yanında kalın.Yada benim gibi yapın 6 yaşındaki melegimle uyuyorum hâlâ

0 0
paylaş
0

Oğlum 6 yaşında hala gece gelir yanıma sarılır uyuruz sorun etmiyorum büyüyünce nasılsa tek uyuyacak

0 0
paylaş
0

Kızım 8 yaşında hala gece kalkıp yanımıza gelir. Sorun etmeyin sizin yanınızda kendini huzurlu hissediyor. Mutlu uyuyor. Emniyette olduğunu biliyor. Bir yaştan sonra nasıl olsa kendisi gelmeyecek. Sabredin sorun etmeyin. Hem çocuğunuz hem siz huzurla uyuyun.

0 0
paylaş
0

Bizimde aynı olmuştu pedegog ile görüşmüştüm söylediği şekliyle yaptık geçti çok şükür
gece kac kere uyanırsa uyansın yanımıza geldiğinde yatmadan uyanıp geri yatağına götürüyordum ve uyuyorduk
Zamanla alıştı ve şuan hep yerinde uyur sadece sabırlı ve net olun

0 0
paylaş
0

Benimde kızım aynı yanımda uyutuyorum yatağına götürüyorum bir kaç saat sonra anne rüya gördüm deyip yanıma geliyor sarılıp uyuyoruz kardeşiyle yatıyorum birazda onun kıskançlığı var kardeşin daha bebek diyorum meme emiyo ondan onunla yatıyorum diyorum ama Malesef napalım sağlık olsun bu günlerde geçicek büyüdüklerinde odasına bile almıycaklar belki bizi keyfini çıkaralım bu günlerin😀

0

Canım oğlum 8 yaşında bu anlattıklarınızın hepsini yaşadık. YŞoyoruz da. Daha geçen sene yanında oturup yatarak uyutuyorudum. 15 dk sonra çıkıp geliyordu yanıma uyuyamadım diye ama en az 2 saat uyumuş oluyordu. Sonra tekrar odasına götürüp uyutuyorudum yine aynı. Yatağına gir uyu dersem gecenin Bi yarısı avazı çıktığı kadar bağırarak ağlıyordu. Sinirlerinin de dayandığı Bi nokta var. Babasıyla ben de bağırmaya başlıyordu. Yanımızda uyursa hiç sorun yoktu. Sabaha kadar hiç uyanmadan geçirirdik geceyi. Malesef çocuklar bizleri nasıl kullanacaklarını çok iyi biliyorlar. Ne ceza fayda etti ne de ödül bu süreçte. Biraz büyüdü okullar açıldı bilgisayar ve telefondan uzak kaldı. Şimdi daha düzenliyiz. Gece yine uyanıyor wc ye gidiyor su içiyor tekrar yatağına yatıp uyumaya devam ediyor. Eğer gece yanına gelmemi isterse yorganı yere atıyor. Düzeltemedim diye yine beni götürüyor. Yani anlucanız bizi parmaklarında oynatıyorlar. Çok bilmişler çooook. Merak etmeyin sizinkisi de geçecek.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan