4 yaşındaki oğlum eve gelmek istemiyor

0

Merhabalar arkadaşlar şuan çok kötüyüm inanın ağlayarak yazıyorum.Benim 4 yaşında bir oğlum var.Ben çalışıyorum çalıştığım içinde kreşe gidiyor.Ama haftanın 4 günü kreş üç günü evdeyiz bazen iki gün kreş beş gün evdeyiz bazen full kreşte.Size sorum hafta sonu gorumcemler bize oturmaya geldi oğlumda onların peşine ağladı giderken halası da dediki zaten bizi oğlun aradı hala gel beni al diye bizde onu almaya geldik dedi ve gittiler.Bugun almaya gittim kıyameti koparıyor çırpınıyor bağırıyor salya sümük ağlıyor gelmek istemiyor seni sevmiyorum sizin evinizi istemiyorum diyor.Gorumcemde çok üzüldü ne diyeceğini bilemedi.sizce ne yapmalıyım bizi hiç istemiyo ablasida var evde sıkılma durumu yok yani.Nasil bir yol izlemeliyim.

  Simya   -   Davranış-Eğitim
0 0
12 yanıt - paylaş
0

Anladığım kadarıyla hoşgörülü bir yapiniz var asla cocugunuzu bir yere gondermeyin halasi da olsa sizden fazla sevemez tavrinizi net koyun sizin hayatiniz sizin cocugunuz simdi böyle olur sonra esinizin ailesi bu durumu kullanabilir çocuğunuz da bu durumu kullanir size saygisi sevgisi kalmaz . Annenin bir degeri olmali evde eşinizin tutumu nasil size karşı

0

Bence oğlunuz size başka msj verip altındaki sebep başka görümceniz çalışmıyorsa çocuklarla bütün gün evde ilgileniyorsa kreşe gidio sizinki ailenin yerini kreş alıp sizde mecbur yolluyorsunuz öğrensin zaman değerlensin çalıştığınız için bence onun isyani kreş aile kavramı ortamı yoksa hissediyordur çalışan ebeveyn evdeki farklı bütün gün çalışınca vakit kalsada yorgun argın ilgi nasıl bilmiyorum sizde çalışmak zorunda değilseniz çalışmayın çocuğunuz için anne olarak fikrim bu♥️

0 0
paylaş
0

Çocuk ilk 2 yıl güvenli bağlanma kurmalı diye çırpınıyor Adem Güneş ,benim de kızım 11 aylık evimize geldi güvenli bağlanma kursun diye ilk yıl ne bakıcı ne kreş birlikte gittik geldik işe bile ama kabul ediyorum bu benim şansımdı.Adem Güneş in kitaplarıni okuyun derim orada çözüm bulacaksiniz.

0 0
paylaş
0

Çocuk o !daha çok küçük. Alıp eve getireceksiniz
Bir iki cezbedici sebeple evde ikna edeceksiniz sizi parmağında oynatamaz degil mi?şimdi şu kısma girmesin kimse :yok o çocuğun psikolojisi bozulur da zorla getirilir mi de bilmem.ne.Getirilir efendim!şimdi zorla.getirilip evi cazip hale gelmezse daha ileride hiç gelmek istemez .

0 0
paylaş
0

Anlattığınıza göre çok yoğun çalışmıyorsunuz,çoxuğunuz otorite ve kural sevmiyor,ev konforu i,onla ilgilenecek bşrilerini istiyor ki tüümmm çocuklar bunu ister.Kreş ve ordaki disiplin onu yormuş,bu sene yarım gün kreşe gitsin,sonra halası onu alsın o zamanlarda boşlukta ilgilensin.Siz de akşamları alın evinde uyusun.Benim yedi yşrmşdort baktığım kızım az kızınca kural koyunca işine gelmşyor hemen ağlama numarası beni neden doğurdun ki keşke senin kızın olmasaydım,bu ev çok sıkıcı bla bla diyor kş aramız çok iyi ayrılmaz ikiliyiz,aramızdan su sızmaz.Çok neşelicıvıl cıvıl çocuktur.Bu zamanın çocukları çok uyanık manipüle etmeyi çok seviyor oyuna gelmeyin üzülmeyin de.Birsure şartlarınızı ikinize göre yumuşatın.Seneye farklı olacak geçiş dönemi.

0 0
paylaş
0

Yanlış anlamayın ama en baştan yanlış yapmışsınız. Keşke hiç kalmasaydı halasının yada Bi başkasının evinde. Annemlerle alt üst oturuyorum ama akşam asla bırakmıyorum çünkü bir kere izin verirsem devamını isteyecek ve orda her dediği yapıldığı için iki gün sonra benim sözümü benim kurallarını dinlemeyecek yada uymak istemicek. Keşke sizde en başından bırakmasaydınız. Halası mutlaka konuşmalı senin evin orası diye. Olmuyorsa kendi çocuklarına davrandığı gibi ona da kurallar koysun ve kısıtlasın biraz o zaman gitmek isteği yada orda kalma isteği Gecebilir

0 0
paylaş
0

Hanımların çalışmasına karşı değilim ancak çalışan annenin yavruları rezil oluyor ,annelik zor birde çalışma girince çocuğunen ihtiyaç duyup egitecegi zamanları kısıtlı olacağı, ordaki ilgi hoşuna gitmiş ,ama hiçbir çocuk bu yaşlarda kıyamaz, onun sevdiklerini alıp yapmaya çalışın onunla özel ilgiyle zaman geçiririm,çalışmak zorunda onların geleceği için çalıştığını onu ćok sevdiğini istersen kalabilirsin sen büyüdün beni anlarsın artık ama seni çok özlüyorum,istersen çalışmayın ama sizin geleceğinize sorunlar yaşayabilecekleri mi onunda kendinin bugünlerde kreşe giderek ev ekonomisinde kendini eğitip çalıştığını sabırla anlatın anlamasa bile değerli olduğunu hissettirin, çocuğun kreşte belkide kötü olaylar yaşamış olanilir,kendini atılmış değersiz hissedebilir,birazda Hakan'ın babanın oraya sadece tatil için getirildiğini kendinin sorumluluk sahibi olmasını saglayın,ki evde ablasının da ćok özlediğini söyleyerek ağlamayın karşısında biraz sabır,biraz oterite mecburen sizi anlıyacaktir ,ne kadar rahatt ilgide olsa Annan'ın yerini kimsenin alamıyacagını anlıyacaktir,büyük insan gibi gü çlu olduğunu isteyimce herşeyi birlikte başaracagını anlıyacaktir.

0

Çocuğunuzu kimseye kalmaya yollamayın siz yanında olmadığınız sürece benimde 2 tane çocuğun benim olmadığım yerde kalamazlar kalmazlar da ikinci çocuğa Doğum yaptım oğlum da benimle beraber odada kaldı o gün bile bırakmadım çalıştığınız için size tepki koyuyor eğer imkanınız varsa işe bir süre ara verip onunla vakit geçirin ikinizede iyi gelecek emin olun 🤗

0 0
paylaş
0

3 çocuğum var biri 14 aylıkken, biri 2 yasin da en büyüğü 3 yasinda kreş e başladı. haftanın 5 günü 8-14.40 a kadar çalışan bi anneyim. perşembe günleri ise 16.20- bazen 17.25 e kadar toplantım oluyor. ama ona rağmen çocuklar hiç ters tepki vermiyor. eve gelince ve hafta sonları zaman ayırıyoruz qrtik ne kadar zaman ayrilabilinirse ev isi yemek vs varken... çalıştığınız için tepki olma ihtimali var ama illede o olacak değil. tanıdığım çalışanların hiç birini cocuklarin da böyle bir tepki görmedim. bence yas iyla alakalıdır.

0 0
paylaş
0

Yahu halası bu düşman filan değil... Neden bu kadar kızdın anlamadım. Ne güzel işte güzel bir bağları var. Bende kardeşim boşanma sürecindeyken yeğenimle çok yakınlaştık. Annesi birgün çocuğa sormamasi gereken bir soru sordu. " En çok teyzenimi benimi " dedi... Çocuk "Anne senide çok seviyorum ama teyzemi annem gibi seviyorum" dedi. Kardeşim haklı olarak çok üzüldü. Ama çalışıyordu yapacak birşeyi yoktu. Çocuk benimle kalmak zorundaydı. Ama ben çocuğa telkinde bulunmaya başladım. " Beni sevmen çok güzel ama çocuklar en çok anne babasını sevmeliler. Çünkü bir çocuğu en çok anne babası sever." 3 ay geçmeden yeğenim en çok annemi seviyorum demeye başladı. Yasak koyma gorumcene bu yazdıklarımı okut.iyi niyetliyse bunu yapar.

0 0
paylaş
0

Yollamayın halası dahi olsa çocuk size yakın olmalı ,imkaniniz varsa işi bırakıp siz büyütün derim. Huyları değişiyor bir kere orda rahat ediyor olabilir.gece yanınıza alıp sarıp sarmalayin,kokunuzu duyarak uyusun ve uyansın. Çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun.

0 0
paylaş
0

Cocuklari kucukkenden buyukkende hicbir yerde birakmayin.bende calisiyorum.8yasinda kizim halamda,arkadasimda kalayim istedi.azda olsa kaldi.simdi 18yasinda evini deyil sehrini ayirmak istiyor.calisip para biriktiriyor.unuversite okutuyorum ozel.kizim hanim hanimcik dersine git oku meslegini eline al sonra atanir gidersin diyorum.yok ben burda mutlu deyilim deyip hem okuyacakmis hemde calisacakmis bendende birsey istemiyecekmis.dikkat edin.ben suan cok uzgunum.zorluklarini anlatiyorum anlamiyor.ne yapacagimi bilmiyorum.birakacam pesini beni cok yordu.nedesem diyeyim.olmuyor.dinini,giymini,ailesini,akrabasini deyistiriyor.aman dikkat edin.cocuklarinizi sadece karnini ve ruhunu doyurun.nefsini doyurmayin.benden abla nasihati.hele eline pahali telefonlar vermeyin.maddi manevi sikintimiz olmadi.sevgisizlikve ilgisizligimden beni vuruyor.esimden ayriyim.evi gecindirmek zorundayim 3cocuguma bakmak zorundayim.rabbim hepimizin yardimcisi olsun

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan