4 yaşındaki kızım 1 haftadır altını ıslatıyor

0

Merhabalar kızım 4 yaşında 1 yıl önce lavabo ihtiyacını öğrenmiştik bezi bırakmıştık herhangi bir sorunumuz yoktu ama yaklaşık son 1 haftadır kizim gün içinde altını ıslatıyor tuvalete gitmeden önce bu süreçte uykuda değil uyanık olduğu halde oluyor bu sebebi ne olabilir acaba hicbir sorun yokken neden birden böyle olmuş olabilir kendisine soruyorum ama kendisini tam olarak düzgün ifade edemediği için çok bisey söyleyemiyor.

  Diyar   -   Davranış-Eğitim
0 0
9 yanıt - paylaş
0

İdrar yolları enfeksiyonu olabilir bir doktora götürmek te fayda olacaktır sizin için kızınız için

0

İdrar yolu enfeksiyonu olabilir. İdrar tahlili yaptırın ona göre hareket edersiniz

0

Bence bir çok nedeni olabilir,ilgi çektiğini fark edip devam ettiriyor olabilir. Oyuna dalıp tutuyor olabilir. Son iki haftadır ekstra bir stres yaşamış bir seyden etkilenmiş olabilir. Fiziksel olarak idrar yolu enfeksiyonu yaşıyor olabilir. önce idrar yolu için bir tahlil yaptırmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı ise psikolojik olarak en iyi siz gözlemlersiniz sorunu.

0 0
paylaş
0

Başka küçük çocuğunuz var mı varsa onu kıskanıp ilgi çekmek için yapıyor olabilir.

0 0
paylaş
0

Üstüne gitmeyin ve lütfen kızmayın hatta halıya falan yaparsa eline bez verin beraber silin anlar zorluğunu baktınız olmuyor doktora götün. Enfeksiyon oluncada sık sık idrar yapma isteği olunca yetişmeden lavaboya yapıyor altına. Sabırlı olun çişini yaptıktan sonra hadde sifonu kendin çek aaa çişimiz gitti gibi biraz güldürwbilmek adına yapabilirsiniz ama lütfen kızmayın daha kötü olur

0

tv falan dalıyorsa olabilir yada biraz daha fazla ilgi gösterin vakit geçirin sık sık tuvaleti hatırlatın

0

Üroloji doktoruna gidin mutlaka
böbreklerin de bir sıkıntı olmasın

0

Bu dönemlerde olabiliyor. Aynı durumu oğlumda da gözlemledik. Çoğunlukla oyuna veya cizgifilme daldığında oluyordu. Çiş tutma ve sonrasında yetişememe, altını ıslatma vs. Ancak 5 yaş ortaları tamamen geçti. Bu konu da çocuğun çok dikkatini cekmemenizi önerebilirim. Dolaylı yolda çiş yapmaya yonlendirilebilir.

0 0
paylaş
0

Benim kızımda 1gün kaynanamda ev taşınmasından dolayı kaldı 1hafta boyunca altına kaçirdı bir çok sebebi vardır korkmusta olabilir sağlık sorunu da olabilir

Anne ya da anne adayıysan