4 yaşındaki çocuğumun kelimeleri anlaşılmıyor

0

Merhaba benim 4 yasinda oglum var.konusuyo fakat bazi kelimeleri soylerken anlasilmiyo doktora götürdüm.dil terapistine yonlendirdi.ankarada yasiyorum tavsiye edeceginiz memnun kaldiginiz bi terapist varsa yardimci olurmusunuz.simdiden tesekkurler

0 0
9 yanıt - paylaş
0

Bu yıl mezun olacak bir akrabam var
dilersen Hacettepe de sormak istediklerini sorabiliriz .

0 0
paylaş
0

Kendiniz bol bol konuşunuz.Beden dilini kullandigindq istediklerini yapmayiniz.İsteklerini söylerken yanlış eksik söylediğinde veya nesnelerin isimlerini anlaşılır , vurgulayarak ve sık sık tekrarlayınız. Göz teması kurarak ve nesneleri isimlerini vurgulayarak veya belirgin söyleyiniz.Kisa ama anlaşılır cümleler kurunuz.Tv ve tabletten bir süre uzak tutunuz.( 2 ay gibi) değişimi gözlemleyiniz.Varsa arkanı onlarla daha çok vakit geçirmelerine olanak sağlayınız.

0

Benim yeğenim 4 yaşından sonra konuştu.simdi çok düzgün konuşuyor.endiselenmeyin.tabi yinede gerekenleri ihmal etmeyin

0 0
paylaş
0

Kreşe yazdırın çok faydası olur imkanınız varsa yoksa seneye mutlaka anaokulu na gönderin çok faydası olur İnşallah düzelir.

0

Çocuğunuza her gün 41 Fatiha okuyun yüzüne ufleyin. belki nazarda tesir etmiş olabilir. Konuşamayan çocuk için manevi bir reçetedir. Dil terapisine de gidin .

0 0
paylaş
0

Hiperaktif çocukların çoğu genelde geç konuşur. Ankara da Madalyon psikiyatri hastanesi var,oraya götürmenizi tavsiye ederim.

0

çocuklarınıza konuşmayı değil susmayı öğretin nasıl olsa konuşacaklar demiş bir büyüğümüz 🤗

0

Elinize her aksam bir kitap alin. Cocuk kitabi olmasin. Yatmadan once bu kitabi yuksek sesle ve tane tane okuyun. Iki uc sayfa olsa bile faydasini gorursunuz.

0

Bu yaşlarda böyle oluyor. Yapacak birşey yok. Bizim kızımızda o yaşlarda öyleydi. Dr. Sağlık yönünden birsey yok dedi. Dil terapistine yönlendirdi. Hiçbirşey değişmedi. Sonra bir tanıdığımız soru-cevap yöntemiyle konuşturun dedi. Biraz zaman alsada işe yaradı. Şimdi kızım 7 yaşında ve 2.sınıfa gidiyor öğretmeni okuma işlerini ona veriyormuş. Kizım okuyor sınıf dinliyor. Dil terapisti siz olacaksınız. Boşuna para ve zaman kaybı yaşamayın.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan