4 yaş çocuklarda gündüz uykusu

0

Kızlar 4 yaş gündüz uykusu 5 6 civarı yapıp gece 1 1buçuk gibi uyuyor 8 saat uyku gece uykusu yeterli olurmu gündüz uykusu uyumasa 11 de uyuyor ozmn a kadar da huysuz oluyor sizce geç yatmayıp gündüz uykusunu bıraksa mı😚😚😚🙏

  kubraracep   -   Uyku
0 0
13 yanıt - paylaş
0

Geçiş dönemleri hep böyle oluyo maalesef.Yavas yavaş gündüz uykusunu sonlandırın,ama bir müddet zor olacak.Gunduz uykusu bitince akşam 9 dedi mi uyutacak şekilde hazırlık yapın,rutine bağlarsanız o şekilde alışmis olur.

0 0
paylaş
0

4 yaş gündüz uykusuna gerek yokki gündüz uykusunu kesin .akşam 9 yada 10 da uyur sabah 8 9 a kadar güzelce uyur .benim oğlum üç buçuk yaşında bıraktık gündüz uykusunu aksam 10 da yatar sabah 9 da uyanır .sizin ilk zamanlar bir hafta filan zorlanır illaki ama sonra düzene girer

0

Bence gündüz uyutmayin akşam 11 çok geç saat dokuz buçuk gibide gece uykusu uyusun düzene girer bence

0 0
paylaş
0

4 yaş olacak dediğin gibi ikindi uyursa 1 de yatar 10 da anca kalkar ..ben şimdi kestim gündüz uyutmauyorum yavaş yapıyorum tabi 9 da yatıyor 9 da kalkıyor ….

0 0
paylaş
0

Gündüz uykusuna gerek yok artık . Bizde 4 yaşındayız oğlum sabah 9 gibi kalkar akşamda en geç 10 da uyumus olur tabi elinde tablet falan varsa uyumak istemez o yüzden bende 1 saat öncesi tablet televizyon uzak tutuyorum biraz oyun hikaye masal vs öyle zaman geçiriyoruz artık alıştı kendisi yatıyor annem uykum geldi diye

0

Benimkide gündüz uyuyor bu sefer gece uyutana kadar akla karayı seçiyorum bizden sonra yatıyor gece

0

Gündüz uykusu 1de 2 de olur.5.6 da uyutursan bekler tabi 1 e kadar yanlış yapıyorsun

0

Gündüz uykusu 12 ile 3 arasıdır ideali. Gece de en geç 10da yatırın. Kaliteli gece uykusu vakti 11 ile 3 arası. REM uykusu denen derin uykuya 1 saatte geçse bu kaliteli uyku diliminden çok güzel bir şekilde istifade etmiş olur. Yaşı henüz çok küçük beyin gelişimi olsun zekası, psikolojisi ve karakteri olsun bu saatlere uyarsanız daha olumlu yönde gelişir. Gece 1de uyuyan 4 yaşında bir çocuk çok çok fena. Çocuklarda ilkokul dahil mutlaka 1 saat bile olsa gündüz uykusu şart. Çocuğun mutlak ihtiyacı.

0 0
paylaş
0

4 yasinda bi cocuk en gec saat 20.00 de yatmali. O yas grubu en az 10 saat uyku uyumali…
Öglen uykusunu birakin. Saat 20 de uyutun cocugunuzu. Uyku saatini degistirmesi yaklasik 2 hafta sürer. Yani cocugun alismasi.
Saat 22.00 ye kadar napar o cocuklar sokdayim

0

Gündüz uykusu illa uyutcam diyorsanız 12 ile 14 arası saatlerde 1 saat gibi uyutabilirsiniz ,aksam uykusu daha önemli çocugun gelişimi açısından ,biz dr önerisi ile 2.5 yaşında bıraktık gündüz uykusunu,gündüz uyutmazsanız akşam 9 ideal.

0 0
paylaş
0

Gündüz 1saat uyumali yada en azindan uzanip dinlenmeli . O sirada sizde masal yada hikâye okuyup yanin da olabilirsiniz .Aksamdaen gec 20:00 de uyumali.Düzenli olursaniz aliskanlik kazanır.

0

3 yasinda iki cocugumuda ögle uykusunu biraktirdim, aksam 8 de gece uykusuna dalip sabah 7 ye kadar deliksiz uyudular ve mutlu dinc kalktilar, ben almanyada yasiyorum, alman disiplini herzaman ise yarar, aksamda kendime zaman ayirdim

0

Büyüme için gece uykusu daha önemli. 2 çocuk büyüttüm ikisi de 3 yaşından itibaren gündüz uykusunu bıraktı, akşam 8 de yatıp sabah 6.30 - 7.00'de kalkıyorlardı. Sağlıklı zihinsel gelişim için de bu şekilde olması gerekiyor. Sonra okula başladıklarında da düzenleri bozulmamış oluyor.

Anne ya da anne adayıysan