4 aylık bebeklerde emzirme sıklığı

0

Bayanlar 4 aylık oğlum var ve hala 2 saatte bir emiyoruz. Geceleri saatte bir ya da iki saatte bir emmek istiyo. Sütüm de 3 saatte dolu olmaya başladı. Ne yapmam lazım nasıl süresini uzatabilirim aralığın?

  FatmaZehraDuman   -   Emzirme
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Bende bu konudan muzdaribim sanki sürekli aç gibi iki saati asla geçmiyor gündüz benim de sütüm az akşam yatarken mama veriyorum

0

Blok emzirme yaparak sütünüzü azalttığınız için bebek sık sık emerek yeterli miktara ve forma getirmeye çalışıyordur.

0 0
paylaş
0

Sütü memede bekletmek dolsun diye beklemeniz blok emzirme oluyor. Aşırı süt üretiminde sütü azaltmak için uygulanan bir yöntem. Bu yüzden süt fazlalığıyla ilgili yazılar görüyorsunuz. Dolsun diye beklemeden çevire çevire emzireceksiniz sonsuz turda sağ sol sağ sol.

0 0
paylaş
0

4 ayda atak dönemi oluyo. Bebeğin memeye düşkün olması reddetmesinden daha iyidir. Memeleriniz yumuşak diye 3 saat süt dolmasını beklemeyin. Yumuşak memede en kaliteli süt olur. Bebek ne zaman isterse emzirin özellikle geceleri, emdikçe getirir sütü.

0 0
paylaş
0

Belki uyku huzursuzluğudur ya da kucağa gelmek istiyordur. Karnının tok olduğundan emin olursam ben oyalıyorum. Kucağıma alıp gezdiriyorum. Sonra uyuyakalıyo ya da beşiğine koyup sallıyorum.

0

2 saat arayla emdiğinde siz göğüslerinize süt indiğini hissediyor musunuz ? Eme eme getirmesi lazım sütü ama. Bazen dokunmak bile yeterli oluyo göğüs ucu uyarılıyor ve süt geliyor.

0

Her istedikçe emzirin bence benim bebeğim de resmen memeye bağlı yaşıyordu gündüzleri de geceleri de ek Gıdaya geçince artık nerdeyse hiç meme için ağlamıyor ben kendim teklif ediyorum sürekli gece yine meme ağzında uyuyor sabaha kadar

0 0
paylaş
0

benim bebegimde 4 aylik ama dolu dolu gelen sutu seviyor damla damla olduğunda sinirlenip emmiyor. Bende biriktirmek zorunda Kaliyoruk

Anne ya da anne adayıysan