4.5 yaşındaki oğlum pc veya telefon başında yemek yiyor

0

4.5 yaşında oğlum pc veya telefon başında yemek yiyor psikolog gittim çare bulamadım. Yokmu bu çocuğu sofraya otutturacagim bizimle beraber yemek ayırt etmeden yemesini sağlayacağım bir yol annesi böyle alıştırmış pubg gta5 gibi oyunları oynuyor oyuna dalarak yemek yiyor zorla ağzına tikistiriyoruz ama artık sıkıldım. Annesi yok başka adama kaçtı annemle beraber bakiyoz ama annemde yaşlı 60 yaşında tam ilgilenemiyor bende çocuk düzelmeden işe gidemiyorum.1.5 aydır evdeyim denemediğim yol kalmadı pilav patates kızartması çorba dışında bisey yemiyor. Annesi zamanında iki bacağının arasına alarak zorla yemek yedirmiş ve döverek yedirmiş pedagog ifadesinde böyle vermis çocuk bu yüzden yemekten soğumuş.

  isimsiz -   Davranış-Eğitim
0 0
17 yanıt - paylaş
0

Havanın güzel olduğu günlerde hep parka cıku orda arkadaş bulmasını sağlayın gezin dışarı da top oynayın ve açıklığı zaman yemeğini dışarda bahçede A cık havada çocuklar daha çok seviyorlar yemeyi ve arkadaşların dediği gibi bilgisayarı evden kaldırın bozuldu deyin biraz tepki verebilir ama zamanla unutur başka şeylerle oyalanmaya başlar. Ve kesinlikle anaokuluna gönderin zaten okul yaşında şuan çocuğunuz. Allah yar ve yardımcınız olsun ınsallah

0 0
paylaş
0

Bilgisayardan uzak durmasi gerek...oda cok zor ...zaman alir..ama malesef bu devrin cocuklari bu tür seylere adapta oluyor..ellerinden alininca bosluga düsüyor...insallah cabuk iyilesir...ve olan olaylari kafasinda siler...allah yardimciniz olsun

0 0
paylaş
0

Geçmiş olsun mutlaka evde ebeveynler kullanıyor dur yani o kulaklık masa sistemi kurulmussa çocuk kitapla uğraşacak değil bilgisayar olmazsa oynayamaz 1 hafta ağlar üzülür ama sonra hayatı kurtulur terazi ye koyun sert tavır takılmak mi yoksa gözünü beynini ahlakını sosyallesmesini aile düzenini korumak mi onemmli..

0 0
paylaş
0

Bilgisayarı kaldırın.Bilgisayarla birlikte akıllı telefonu bir yakınınızın evine götürün ama o görmesin.Bilgisayarı bir süreliğine birine verdiğinizi söyleyin.Yemek yemiyorsa zorlamayın.Nasıl olsa acıkacak,yemek yemiyor diye de kendinizi kasmayın.Acıktığında da masa başında yiyebileceğini söyleyin,masaya oturursa yemeğini verin.Taviz vermeyin.Siz kararlı olun.Siz kararlı olmazsınız o sizi yönetmeye devam eder.Bu alışkanlığın oturması en az 21 gün ve üzerinde olur.Bir iki günde olacak bir iş değil.Sabırlı ve kararlı olursanız siz kazanırsınız.

0 0
paylaş
0

Gerçekten yazık bakalım şu çocuğun hakkını nasıl verecek O anne. Bizimkiler alsın da anne görsün. Çöpe gitsem adam Sen çocuğunu terk ettin diye bağırıyor arkamdan. Her neyse , Ilk olarak Bence bilgisayarı evden göndermek ile başlayın Yoksa çaresini bulamazsınız annesi hususunda da Psikolojik destek almaya devam edin kolay kolay atlatamaz.

0

Bu yaş genellikle yemek kavgası edilen yaş yani bilgisayar başında olmasa bile TV'ye dalıp yine yemeyecekti bahanesi çok olacaktı ama bu yaşta pubg biraz sıkıntılı uzaklaştırmaya çalışın bilgisayar bozuldu paramız yok yaptiramiyoruz falan diyebilirsiniz oğlumla aynı yastalar şuan bizde yemek problemi yaşıyoruz maalesef

0

4.5 yasinda ve pubg gt5 ki dediniz 😡 10 yaşındaki ogluma bile izin vermiyorum cok tehlikeli oyunlar. Direk evden yollayin pc oyun konsollarini birkac gun yada hafta aglar kizar ama sonucta siz kazanirsiniz.

0 0
paylaş
0

Allah'ım şifa versin..Tez zamanda bu bilgisayar illetinden kurtarsın bu yavruyu..İnanin psikiyatri hikaye sadece çocuğu aptallastiran ilaçlar önerip yazıp gönderiyor emin olun ki anneler babalar çocuğunu taniyarak daha kalici çözümler üretiyor ben oğlumu konuşamıyor diye il il gezdirdim okadar komiklerki anlatamam..Okumayi geç çözdü öğretmen dediki pedagof görsün bu cocukta sorun var götürdüm İzmir'in en ünlü cocuk psikiyatrisine hemen dikkat toplayici ilac yazdi..Annesi olarak sabredin eninde sonunda ogrenecektir sen yaparsin oğlum deyip destek olun sıkılınca odev yaptırmayı Bırakın dedi sanki biz bilmiyoruz onu dediklerini..O yüzden psikiyatriyi devre dışı bırakın siz çare bulun... Kolaylıklar diliyorum..

0 0
paylaş
0

Yemeye zorlamayın acıkınca yer.bilgiseyar kaldırırsaniz aciktigini hisseder yada rica ederek deneyin olmuyirsa bekleyin acikmasini zorla yedirince fayda da etmiyormuş.vurma falan demişler asla yapmayın sizden nefret kın besler.zaten anneden ayırı ona yeter

0 0
paylaş
0

Sizin o çocuğa yapacağınız herşeyi, o çocukta kendi çocuğuna yapacak.. Çocuk zaten ateşte kalmış ya iyi olacaksınız bu ateşi sevgiyle ilgiyle, doğruyla söndüreceksiniz yada kötü olup bi odunda sen atacaksın çocuğun hayatına.

0 0
paylaş
0

İnternet kesin internet yok diyin oyundan uzaklaştırın daha çok küçük onlar icin cok zararlı.sinirli biri olur o oyunla oynarken.sevgiye ihtiyacı var kim bilir ne kadar zorlaniyor annesiz, bol sevgi verin cok zor ama sevabı umarak yapın, o sinirlwnice siz sarilin sevdiğini soyleyin çeşitli oyunlar oyna onunla.oyun hamuru ondan sikildi baska booyle gecirin günleri.unutur oyunlari.illa bilgiseyar isterse çizgi filim açın eğitici

0 0
paylaş
0

Siz mi onun cocugusunuz omu sizin önünde uzun yıllar var bilgisayarla oyun oynamak için ilk önce kaldırın ama abi kapattı elektrikler gitti diyin zoraki yapmasın sonra yavaş yavaş kaldırın sofraya oturacaktır bu yaklaşık 3 ayınızı alabilir sonra okul derken açığı kapatırsınız inşallah rehberciyim asla travma yapacak şekilde sert değil

0 0
paylaş
0

Çocuk bu.. İnatlaşacak sizi yönlendirmeye çalışıyor, yeri geldiğinde mızmızlanacak, ağlama nummarası yapacak çocuklar böyle kandırıyorlar büyüklerini bezdirerek.

Siz anne olarak duruşunuzu belli etmeniz lazım. Evde kurallar olduğunu ancak siz öğrenebilirsiniz.

Yemeğinizi nerede yiyiyorsunuz?, muhtemelen salonda yer sofrasında galiba, köy dediğiniz için öyle düşünüyorum.

Öncelikle bilgisayarı kaldırıyorsunuz. Bozuldu deyin saklayınız.
Tv varsa fişini çekin bozuldu diyin. Kaldıramıyorsanız şayet.

Çocuk görecek yemek yediğinizde nerde yenildiğini ve onun değil sizin dediğiniz şekilde olacağını anlamalı. Siz bunu hem göstererek hemde anlatarak anlatmanız lazım.
İlk zamanlarda illaki direnecek ama emin olun hergün bu şekilde yaparsanız oda anlayacak sizin tutumunuzu.

Onun dışında çocuğunuzla vakit geçirin. Oyunlar etkinlikler Vs Vs.. İnsan istedikten sonra çok şey yapabilirsiniz.

Kolay olmayacak ama hedefinizi ortaya koyarsanız emin olun herşey çözülür

0

Tek yapmanız gereken pc' yi ortadan kaldırın. Kendi ellerinizle farkında olmadan çocuğunuzu resmen otizm' e sürüklüyorsunuz. Çocuğunuz hepten dış dünya ile ilgisini çekmiş farkındaysanız. Paralı oyun ablası tutun yada kreşe gönderin.Cocugunuzun iyiliği ve geleceği için.

0 0
paylaş
0

Pedagog olarak size şunu öneririm. Çocuğunuzun yaşı daha ufak, yani eğitile bilinir. Yaşadıkları çok zor bişey. Psikolojik olarak tedavi görmesi gerek. Köyde kaldığınızı söylüyorsunuz. İnternet yok deyin ve bilgisayarı, telefonu, televizyon çekmiyor deyin ( bu yönteme sizlerde uyun) Bir kaç hafta idare ettikten sonra çocuğunuz bu duruma alışır. Psikolojisi bozuk diye her isteğini yapmaya çalışmayın. Tavrınızı koyun ve kararlı olun. Çocuğunuz ile bolca konuşun ve onuda anlamaya çalışın. Kendince kendisine bam başka dünya kurmaya çalışıyor. Pubg, gta5 gibi oyunlarla içindekilerini dökmeye çalışıyordur oğlunuz. Korkularını, stresli olaylarını, öfkesini bu şekil çıkarıyordur. Yaşı ufak olduğundan dolayı bulmuş olduğu yöntemin kendisine daha fazla zarar verecektir o yüzden biran önce olayı ele alın ve çocuğunuz ile oyunlar oynayın, köyde hayvanlarla ilgilenin, resimler çizin vs.
Rabbim yardımcınız olsun 🤲

0 0
paylaş
0

Tv tablet bilgisayar telefon kaldırıyorsunuz. Parka doğaya çıkıyorsunuz. Öğünlerde önüne yemek koyun siz ne yiyor iseniz. Yemedi ise bir dahaki öğünde kadar aç kalacağını söyleyin. Kalkmak isterse kalksın ye diye baskılamayin. Diğer öğünde yine yemeğe çağırın yer yemez onu ilgilendirir. Bu şekilde çocuğa öğün bilinci oluşturur. Yemek yerken konuşun 'hikayeler anlatabilirsiniz ya da komik şeylerden konuşabilirsiniz. Sorular sorabilirsiniz yemekler hakkında. İşte patates bir insan olsaydı adı ne olurdu gibi. Bu süreç çok uzundur. Israrla yemeyebilir. Aç kalacaktır bir süre ama sorun değil. Çünkü kendi tercihi. Asla ısrar yok sadece teklif. Kafaya takmayın aç oluşunu çünkü açlıktan ölmeyecek emin olun. Çocuğunuzu onarin. Dayak yemek hem de şu acımasız dünyada en güvendiğinden anneden dayak yemek yikicidir. Biz bilmeyiz ama bilinçaltı yalan söylemez. Çocuğunuza dille seni seviyorum deyin fiziksel olarak da belli edin. Yemek yapın birlikte veya açık alanda birlikte bir şeyler toplayıp yiyin...dayak yiye yiye zorla aşağılık bir şekilde yemek yemeye zorlanmış hiçbir canli sağlıklı yemek yeme alışkanlığı kazanmış olamaz bunu unutmayın..

0

Allah yardımcınız olsun kardeşim kreşi deneyin arkadaş edinebilirse biraz sıyrılabilir yemek konusunda da zorlamayın ne zaman açılırsa o zaman yesin bende çok zorladım nooldu faydası da olmuyor yaramıyor bilr çocuğa balık yağları ve vitamin deneyin ama elektrik gitti çalışmıyor gibi deneseniz bilgisayarı ağlarsa ağlasin zoor imtihan veriyorsunuz ama rabbim imtihan eder imtihanda da yardım eder rabbime siginin

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan