38+5 haftalık gebelikte bebeğim aşırı hareketli

0

Bebeğin anne karnında çok aşırı hareketli olması , hareketsiz olması gibi olumsuz yorumlanabilir mi acaba ? 38+5 deyim bu arada .başına gelen bilen var mı ? Tedirgin oldum.

  Gamzeliym   -   Hamileyim
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Merhaba; iki durumda aynı şekilde değerlendirilmeli risk açısından. Öncelikle karniniz ac olabilir mi? Birşeyler yedikten sonra tekrar bir izleyin hareketlerini. Ama yine de bir dr.a gorunmenizde fayda var. 37+4 te doğum yaptım bende aynı durum nedeni ile.

0

Hareketsizlik evet riskli ama fazla hareketli olması konusunda sanirim bir problem olmaz çünkü benim kızım aşırı hareketliydi karnimda çok zorlaniyordum hareketli oluşundan gece uyuyamazdım oğlumda aynı şekilde çok hareketliydi karnimda. Doktora sorduğumda cevabı şuydu "hareketli bebek iyidir severiz bu durumu" kızımı 38+0 da sağlıkla aldım kucagima riskli haftaları geçmişsiniz sağ salim gelsin minnosunuz

0

Her ikisi de sıkıntı aslında. Çok hareketli olduğu zamanlarda stres unsurunu düşünmek gerekiyormuş son dönemde. Eğer sizi rahatsız edecek kadar hareketli ise ve daha önce böyle birşey ile karşılaşmadıysanız bir acil servise gidip bebeğe ultrason ile bakmalarını sağlayabilirsiniz. Hareketsizlik durumunda karnınızı bir doyurun aevdiğiniz bir yiyeceği yiyin bebeğin 2 saat içerisinde hareketlerini izleyin. Eğer yine sıkıntı var ise yine doktora gidin.

0

Benim ikisi de hissetmeye başladığımdan beri çok hareketliydi. Olumsuz yorumlamıyordu doktorlar

0

Bi doktora görünmekte fayda var. Hep hareketliydi ama 38.haftada bi akşam aniden aşırı hareketlendi, sabah rutin kontrolüm vardı, kordon dolanmış acil sezeryan oldum. Sadece taşikardi geliştiği için çocuk kardiyoloji gördükten sonra taburcu olduk ama çok şükür bi sorunumuz olmadı. 7 yaşında şimdi

0

Ben doğum yapalı 3 ay oldu. Karnımdayken aşırı hareketlıydı oğlum. Doktor ultrasonda takıp edemiyordu
Hemsıre nst cıhazı bağlayamıyordu hareketten. Doktorum sorun teşkil eden bir şey olmadığını soyledı hep. Sdc doğuncada çok hareketlı ve yaramaz olur dedıler ama öyle olmadı 3 ay sakindi bebeğim.
Gerçi şimdi yavaş başladı hareketler ama bakalım bundan sonrası nasıl olacak.

0

Doğum yakınsa hareketi azalır(kanala girer yeri kalmaz vs) şekerli bir şeyler yerseniz hareketi artar. Sakin kalıp bir doktora görünün belki doğum başlamıştır

0

sancim yoktu rutin kontrole gittiğimde nts de yüksek çıktı kalp atışları bebeğin. Çok hareketliydi ayrıca. Dr.um eve gidip yemek yememi soyledi. Dinlen, karnını doyur akşam yine gel bakalım dedi. Akşam durum yine aynıydı. Acil sezaryene alındım. Kordon boynuna dolanmış bebegimin. Kendini kurtarmaya çalıştıkça daha da dolamış. Sonrasında bir hafta kuvozde kaldı.

Anne ya da anne adayıysan