37 haftalık sezaryen için erken mi

0

Aktif anneler yardım lütfen 🙏 16 Temmuz Cuma 37+4 oluyorum. Doktorum o gün sezeryana alacak beni. Sonraki hafta tatilmiş ameliyathane de kapalıymış acil durumlar dışında. Daha sonraki haftaya kalırsa 39+4 te alabileceğini ve geç olduğunu söylüyor doktorum. 37+4 te erken değil mi ?

  Osmanımmm   -   Hamileyim
0 0
13 yanıt - paylaş
0

ilk dogumunuzsa ve sagliginiz acisindan herhangi bir risk yoksa zamanini bekleyin derim, normal dogum istemez misiniz? ben yapamadim icimde kaldi 🙁 fakat son hafta dr degistirdim ayni sebepten. cok kar okursa ben gelemem nasil gelecegim en gec sali sezaryen demisti doktorum. boyle deyince guven kaybi yasadim dr degistirdim 1 hafta sonra 39+1 de 2. sezaryenimi oldum. ssvd icin de bekledik o vakte kadar..

0

Herkes kendi doğru olduğunu düşündüğü neyse rahatça yazıyor fakat doktor neden bu tarihleri belirlemiş ,doğum yapacak olan arkadaşımızın ve bebeğinin sağlık koşulları neymiş soran yok. Doktorun rahat tatil yapmak için bu tarihi belirlediğini bile söyleyen var, yapmayın etmeyin bu kadar kolay yargılara varılır mi ,haksızlık etmeyin. Arkadaşın gebelik şekeri varmış, bu nedenle doğum tarihini öne çekmiş olabilir mesela. Yani demem o ki, kimi neyi olursa olsun itham etmeden önce diğer birçok koşulu da gözönünde bulunduralim, hop yargı,hop infaz...olmasın. naçizane fikrim arkadaşlar .sakin

0

Anestezi ekibi bayramda yok demişsiniz, bir sezaryen ihtiyacı olduğunda o hastane ne yapacak? Acil bir ameliyat geldiğinde? Bütün hastane kapatacak mı? Nöbetçi çalışanlar olmayacak mı?

0

Neden dogum baslamadan alma derdinde ki bu dr lar.gunun gelir, sanci baslar ya da bir dogum emaresi gorulur ki bebek alinsin.ama yok tatillerine rahat gidecekler ya

0

Oncelikle saglikli bir dogum diliyorum. Hekiminizin perinatolog veya profesor olmasi dogum sebebi icin beni ikna etmedi malesef. Nerede yasiyorsunuz oncelikle bunu merak ediyorum cunku her ameliyathanein icapci bir kadrosu vardir. Eger anestezi ekibinden veya cerrahi ekipten bir eksik olacaksa mutlaka cogu kurumun destek aldigi bir baska kurum olur ve bu gibi durumlarda oradan desteklerler hastaneyi. Ozellikle anestezi de eksiklik olacagini gercekten dusunmuyorum cunku gorev yeri sadece ameliyathane degil belli kod durumlardinda acil ve yogun bakimlarda da ihtiyax vardir. Hekiminizin tatili icin sureci erkene cektigi kanisindayim bende. Hem preeklampsi hem gebelik sekeri ile mucadele edip 2 erken dogum yapmis bir anne ve anestezi teknisyeni olarak yaziyorum. Tatil demese ama risk var deseydi, ekip yok demese ama aklim kalir deseydi o zMan hak verebilirdim. Tekrar saglikli dogum diliyorum.

0

Bayramda doğum yaparsanız ben olmam demiş artık suyunuz gelirse hangi doktora denk gelirseniz ona razı olmayı kabul ediyor musunuz?

0

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Anestezi ekibi bayramda orada olmayacakmış. Doktorum da 30+3 te erken doğum öyküm olduğu için ve bu gebeliğimde de 2 doz selestonu (ciğer geliştirici) 28.haftada uygulattığı için bebekte 37+4 te bir solunum sıkıntısı olacağını düşünmüyor. Kilosu 3200 grammış gelişimi iyi dedi. Bende suyunun az olması ve gebelik şekeri gibi durumlar da olduğu için 10 günlük bir bayram tatilinde bu bebeği riske atamam dedi. Bayrama bebeğin kucağında sağ salim girmenizi istiyorum dedi. Bu arada doktorum uzman doktor değil. Perinatolog Profesör Doktor. Bende biraz 38.haftayı doldurmamış olmanın hüznü oldu.

0

Erken. Doktorun ajandasına göre doğum mu yapılır ya. Son haftada doktor değiştirmiştim ben erken sezeryen yapalım, hiç bir risk yokken ajandası dolu diye! Alternatifleri değerlendirin başka doktordan fikir alın lütfen. Sezeryen de bile doğum haftasının dolması beklenmeli diyor artık bir çok uzman. Anne karnında gelişimini ne kadar tamamlasa o kadar iyi.

0 0
paylaş
0

Hayırlı doğumlarınız olsun. Kendi gelseydi erken değil lakin bebek kendi gelmek istemiyorsa erken anne karnında 1 günün bile önemi var başka doktora danışın.

0

Siz o doktoru değiştirin bence keyfe keder cocuk mu dogurtulur.Ne kadar içinizde kalırsa o kadar organları gelişir.Bende de gebelik diyabeti vardı doktorum 40.haftaya kadar bekledi.40ta doğurdum.Cocukta herhangi bir sıkıntı yoksa bekleyin derim.Son haftalar gelisim icin bir kat daha fazla önemli.Allah elinize almayı nasip etsin inşallah.

0

Hastanelerde bayram seyran resmi tatil büyük hastaneyse nöbetçi doktor daha küçük hastaneyse icapcı doktor bulunur. Başka bir sıkıntı yoksa eğer keyfiyse sadece beklenebilir sanki

0

2. Doğum mu ilkinde ne zamandı ona göre 2.de karar verebiliyorlar.bide gelişimi ilerimi benim 2. Doğumum 37+4 oldu 2 hafta ileriydi hep ama 20.haftadan itibaren doktorum öyle dedi maşallah kilosuda iyiydi kendide sağlıkla gelsin inşallah bebişiniz

0

Bir yenidogan hemsiresi olarak yaziyorum. 38 haftanın alti premature sayılır. Akcigerleri gelismemis olabilir solunum sikintisi yasayabilir. Tatil olacak bir hastanede sanirim yenidogan yogun bakim üniteside yoktur. Bence hastanenizi degistirin. Ilk kizimda iri bir bebek ve benim yasadigim ekstra durumlar olmasina ragmen 38 haftada aldi kizimi. Ikinci bebegimi 39+4 e bekledik çünkü hicbir sikintimiz yoktu sinirda olan gebelik sekerim disinda.

Anne ya da anne adayıysan