3,5 yaşındaki çocuğum kendini savunamıyor

0

Merhaba 3,5 yaş oğlum var kendini pek savunamıyor çocuklar vuruyor mesela çok tepki veremiyor normal mi birde sürekli onaylanmak istiyor yani herşeyi yaparken söylüyor ben tamam demedıgım sürece aynı şeyi tekrarlayıp duruyor fenalık geliyor bazen artık biraz benden kopsun istiyorum onaylatmasım nasıl davranmalıyım

0 0
8 yanıt - paylaş
0

Tek çocuklarda ve annenin surekli yapma düşersin yapma kırılır diye yönlendirilen çocuklarda bu durum oluyor anneden kopamıyor sürekli kontrol altında tutulan çocuklar öz guvenide ileride gelişmiyor ürkek korkak oliyorlar

0 0
paylaş
0

bazı devlet anaokullari 36. Aydan itibaren alıyor benim bulunduğum şehirde var ben oraya gönderdim geçen sene çok faydası oldu bir araştırın derim yakın olan okula gidip sorun beni de yakinimdaki okul yönlendirdi kendilerinin 5 yas itibaren aldığını ama 3 yas itibaren okul olduğunu söyledi sizde bir sorun derim.

0

Bazı çocuklar vurmayı seviyor aileri iyi birşey gibi göz yumuyorlar benim kızım 8 yaşında dayak yiyiyor sende vur diyorum onun canı acır anne diyor 3:5 yaş da çocuklar ilgi istiyor ve sürekli taktir ve teşekkür edilmek istiyor herşeyi öğrenmek istiyorlar sabırlı olmak lazım sinirli bir şekilde konuşursanız hırçın olur sevgiyle öperek konuşun anlayislı olursanız herşey bir mühtet sonra normale döner.

0 0
paylaş
0

Krese ver canim iyi olur iyi gelir

0

Kaç doğumlu benim ki Eylül de 4e girecek ana sınıfına yazdırdım her okul almıyor ama alan okullara bı bakin

0 0
paylaş
0

Cocuk gelisim uzmanina goturun kontrol den gecirin. Uzgunum ama anlattiklarinizin dogrultusunda cvp veriyorum. Otizim cika bilir. 2 ve 6 yas arasi cok fazla atipik otizimli cocuklarimiz var iyi bir egitimle geciyor.

0

Uzmana danış çocuğun özel çocuk olabilir inş değildir

0 0
paylaş
0

Umarım böyle bir durum yoktur ama muhakkak biz uzman görmeli. Çok yaygınlaştı.

Anne ya da anne adayıysan