3 yaşındaki çocuğum öğle uykusu uyumuyor

0

Arkadaşlar kızım 3 yaşını 2 ay oldu geçeli önceden gündüz uykusu uydurdu şimdi israrla öğlen uykusu uyumak istemiyor 4 yaşına kadar uyuması gerek diyorlar 3 gündür uyutamiyorum sizce gündüz uykusunu bırakma zamanı mi geldi yoksa zorla da olsa uyutmam gerekirmi

  Gökyüzüm   -   Uyku
0 0
10 yanıt - paylaş
0

Evet gunduz uykusu onemli ancak cocuk uyumuyorsa zorlada uyutamayiz zaten yasi buyudukce gunduz uykulari azaliyor belki dis cikariyor belki baska sikintisi var ondan da uyumayabilir nacizane fikrim

0

Ben yurtdışındayım, 3 yaş sonrası kreş zorunlu öğlen uykusu da zorunlu. Kızım 5 e girecek öğlen yatmak istemiyor, uyutmazsam da sapıtıyor resmen duramıyor. Birkaç kez denedim olmadı, kandırıp bir şekilde uyutuyorum.

0

Diyorları bırakın her çocuk özeldir.hepsinin kişisel ve fiziksel gelişimi farklıdır.en iyi çocuğunuzu siz tanırsınız uyumasın akşam uykusunu öne çekmiş olursunuz.bence zorlamayın derim onun isteğine bırakın.

0 0
paylaş
0

Gündüzler şimdi kısa yazın uzun. Yazın yorulursa öğleden sonra duş aldırıp yatırırsınız birde çocuklar evin içine tıkılı enerjilerini atamıyorlarki yorulup uyusunlar. Her çocuk farklı oluyor zaten.

0

Her çocuk bir degilki benim oğlumda 2 yaşında bıraktı gündüzü 3. denemede pes etmiştim gündüz hiç uyku emareside göstermezdi..

0

Benim kızım 4 yaşında yazdan beri bıraktı ogle uyumayı, bende zorlamadım çünkü öğle uyuyunca bu kezde aksam gec yatıyordu. Öğle uyumasin ama aksam erken uyusun en azindan 11'den once uyusunki buyume hormonu ise yarasın.

0

3yaşındaki oğlum yaşına girince ögle uykusunu bıraktı akşam 19:30da hatta anaokulu olduğu zaman 18:30da yatağa gidiyor sabahta 6da kalkıyor.
kızım sabah 9da kalkar 12den 15e kadar öğlen uyur genede akşam 20:00de uyurdu
Ortancam 2sene anca öğlen uyudu onuda 1saat
Her çocuk değişik yani 3yaşta öglen uykusunu bırakmak İçin ideal akşam erken yatırın sizde kafa dinleyin ☺️

0

Benim kızım 2 yaşından beri öğlen uyumuyor.. Ama akşam yatıp sabaha kadar deliksiz 12 saate yakın uyuyor.. Şuan 3.5 yaşında..

0

Benim kızım 2 yaşından sonra gündüz uykusunu bıraktı doktora sorduğum da akşam kaçta uyuyor diye sordu artık gündüz uykusuna ihtiyaç duymuyor her çocuk aynı olmaz demişti

0

Benim oğlum 2 buçuk yanda bıraktı öyle uykusunu. Başlarda zorladım baktım uyumuyor ısrar etmedim bende akışına bıraktım.

Anne ya da anne adayıysan