3 yaşındaki çocuğum kakasını tutuyor

0

Merhabalar, 3 yaş 7 aylık oğluma 1 hafta oldu bezi çıkarttık. Gunduz saat başı çişe götürüyoruz yapıyor fakat napiyorsak kaka yamiyor tutuyor. Ayakta bez içinde yada kilodunda yapmak istiyor buna engel oluyoruz diyede içinde tutuyor günlerce huzursuz. Nasil kiricaz bu inadı?

  Maral   -   Tuvalet Eğitimi
0 0
9 yanıt - paylaş
0

Kakası geldiğinde hemen kilodunu çıkarın ve 1tane kansuk fitil atın sonrada heöen lazımlğı getirin biz o sorunu böyle aştık.

0 0
paylaş
0

Bizim de öyleydi, doktorumuz külot bez alın ve bu bez değil sadece kaka için külot dememizi istedi. 6-7 ay sadece külot beze kakasini yaptı. Çünkü kaka tutma olayı sonra tramvaya dönüşüyor. Tutulan kaka içerde sertleşip kabızlık başlıyor sonra popoda çatlak. Catlaktan da popolari acidigi için hiç yapmak istemeyip kısır döngüye dönüşüyor. O yüzden nasıl istiyorsa öyle devam edin, üzmeyin kuzuyu

0

Büyük tuvaletinin bir çöp olduğunu ve onu tuvalete atmak gerektiğini anlatın. Wc alışma sürecinde büyük tuvaleti tutma sık rastlanılan bir durum .Kayısı tam mevsimi seviyorsa bu dönemde kurtarıcı oluyor.

0 0
paylaş
0

Benim oğlum da tutuyordu 3 gün yapmayınca kansuk fitil kullandık. Kakanin annesine gitmesi gerektiğini söyledik. Kakasını yapınca el salladık. Sonra kaka gittiği yerde çok mutlu olmuş sana hediye göndermiş diyerek küçük hediyeler verdik.

0

Benim oğlum da bezliyken hep ayakta yapardı büyük tuvaletini o sebeple oturarak yapmayı bilmiyordu .belki sizinki de öyledir. İlk bir kac kez geldiğini söylemişti ama tuvalete oturtunca korkmuş ve yapamamisti. Birkaç kez tuvalette kuloduna yapmasına izin verdim sakin kaldım, ilk parcayi kuloda yapınca hemen tuvalete oturttum öyle öyle bir kaç güne tuvalete yapmayı öğrendi. .belki korkudan belki de oturarak yapmayı bilmediğinden de yapamıyor olabilir .kolaylıklar dilerim..

0

Bizde o şekilde çamaşıra yada ayakta banyoda yere yaptı bikacgun sonra huylaninca wcye geçiş yaptik

0

Nacizane ben bu şekil yaptım. Hiç sorun yaşamadım çok şükür. İlk kakasını yaparken korktu biraz. Dedim arkadaş yaptın harikasın. klozetten sifonu çekmesini sağladım. Hadi arkadaşı balıklara gönderelim dedim. Heyecanlı şekilde. Çocuk heyecanlandı. Gönderdik. Şimdi yaparken anne arkadaş yaptım. Hadi diğer arkadaşların yanına gönderelim diyor. Gülüyor. Deneyin bence.

0

Hahah aynı durum bezi takıyoruz yapıyor çıkarıyoruz onun haricinde gece bile bez takmıyoruz

0

Güle güle kakalar diye bir kitap var, tam olarak anlattığınız sorunumuzu çözmüştü.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan