3 yaş çocuğa bakla yedirilir mi

0

Merhaba 3buçuk yaş çocuğa bakla yemeği yediren var mı? Teşekkürler

0 0
13 yanıt - paylaş
0

Eğer çocukta alerji varsa anne onun kokusunu alsa ve bebeğini daha sonra emzirse dahi etkiliyormis. O derece etkiliyken en iyisi o riski göze almamak ve yedirmemek.

0

Benimki 6.5 oldu hala korkup yediremiyirum😔o bazı bünyeyi zehirliyomus ben korkuyom kendim çok severek yerim eskiden beri ama çocuk daha hiç yemedi

0 0
paylaş
0

Eğer bebeğiniz uzun süren yeni doğan sarılığı yaşamış ise asla yedirmeyin. Çünkü G6PD enzim eksikliği dünyada en yaygın görünen mutasyon ilk bulgusu uzun süren yeni doğan sarılığı ve bakla yediğinde hemolize yol açıyor ben bilmeden 6 yaşında ilk kez bakla yedirdim bu mutasyona sahipmiş hemoliz olmuştu Dr tanı koyamadı ve kanı idrarda atarak komaya girdi kan nakli ile hayatta kaldı aman dikkat edin .

0 0
paylaş
0

Ben hala yemiyorum 😆 bence sebzelerin en kötüsü. Şaka bir yana ben hiç yedirmedim.

0

5 yasında kızım vermedım vermem hiç sevmem acıkcası. Zaten belli yaşa kadar verılmemesı lazım 3 yas cok erken

0

Riske girmeyin bence,ben olsam vermezdim,kızım 8 yaşında geçen sene yedi ilk kez,bayılmadı da ayda yılda bir pişiririm evde zaten. Oğluma yedirmeyi düşünmüyorum 2.5 yaşında henüz. O da 7 yaşından sonra yerse yer,yemezse kayıp değil bence.

0 0
paylaş
0

Bakla alerjisi olna hic verilmez bobrek rahatsızlığı olnada dokunuyor.

0 0
paylaş
0

Ben hamileyken sık sık yemiştim mevisimimde. Emzirirken de yedim hep. Sonradan öğrendim çok tehlikeliymiş. Ama çocuğun alerjisi varsa emziren annenin yemesi de etkiliyormuş. Şükür bir şey olmadı.. acaba artık oğlum yiyebilir mi ben de merak ediyorum..

0 0
paylaş
0

Ben vermedim vermem de risklerini okumuştum ancak eşim Antalyalı ve mevsimi gelince nerdeyse haftada bir iki yiyorlar ki küçüklüğünde de böyleymiş ama şimdi okuyoruz öğreniyoruz bence vermeyin

0 0
paylaş
0

Baklayı birçok yetişkin insan sevmezken okadar sebze içinden o yaştaki çocuğa bakla yedirmek 🙄🙄

0 0
paylaş
0

Taze iç bakla, bakla bayılırım fakat hamileliğim ve emzirme sürecimle birlikte ne yiyorum ne de oğluma yediriyorum. 7-8 yasına kadar denememek lazım bence.

0 0
paylaş
0

7 yaş oğluma geçen yaz denedim ilk defa. (çok çok sevmeme rağmen öncesinde hep korktum) Taze iç baklalı enginar dolması yapmıştım. Yine de baklasından az yedirmiştim ne olur olmaz diye. Kuru bakladan favasını yaptım geçenlerde, onu sevmedi yemedi.

0 0
paylaş
0

Taze bakla yedirdim ben. Baba tarafında yok diye bir cesaret ettim. Kendim de aşeriyordum. Hepberaber yedik. Çok severim.
Bu konuda ben yaptım sen de yap diyemem riskleri bilmek önemli, bir de bir şey olursa hastaneye zırt diye gidebilir misiniz o önemli.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan