2016 doğumlu çocuğumu seneye 1. Sınıfa göndermek istemiyorum

0

Merhabalar annelerim..Bu konuyla ilgili daha önce post açılmıştır muhakkak biraz telaşlı, panik ve ne yapacağımı kestiremeyecek durumdayım. Temmuz 2016 doğumlu bir kiz evladım var.Gecen yıl korona aklımızı baya bi aldığı için anaokuluna bu yıl başlattım.Cocugum tek cocuk anne baba ayrıyız ilk dönem bi anda kalabalık ortama girince biricik tek olmaktan sıyrılıp neler yaşadım anlat anlat bitmez.Biraz inatçı ve dedigim dedik bi cocuk.Sorum şu gerçekten cocugumu 1.sinif için bilişsel olsun uyum olsun seneye için hazır görmüyorum.Fiziki yapısı zaten minyon bi cocuk ve kendinden bisuru büyük arkadssi olacak sınıfta emin olun fark ediyor.Bu tarih girince netteki sistemlerde seneye 1.sinif zorunlu gözüküyor.Bunun bi çaresi yokmudur?seneye de anaokuluna göndermek istiyorum biraz daha bilişsel ve fiziksel hazir olsun istiyorum..Dilekçe olayı da olmaz diyorlar Eylül ekim doğumlu olsa olurmuş sanırım..

0 0
11 yanıt - paylaş
0

Anneler olarak bazen fazla evham yapıyoruz. Endişe etmeyin Temmuz 2016 lı çocuğun tam yaşıdır artık 1. sınıf. Bir sonraki sene fazla büyük olmaz mı sizce de.

0 0
paylaş
0

Rapor almaniz lazim baska yolu yok kemik yasi kucuk cikmisti mesela bir arkadasimin cocugunun o sekilde erteletti bir sekilde rapor almaniz lazim eylul ayindan once dogduysa

0 0
paylaş
0

Kayıt yaptırıp çocuğu göndermezsiniz sınıf tekrarı yapar ancak. Ama bu seferde herhangi bir Anadoluna yollayamıyorsunuz sanırım.

0 0
paylaş
0

Oğlum 2015 eylül 18 doğumlu, eşim kronik hasta kanser tedavisi görüyordu, bu yıl 1. Sınıf zorunluydu ama gönderirsekte eşim için büyük risk olcaktı, okulda müdür yardımcısıyla konuştuk durumu anlattık dosyasına notlar aldı, kayıt yapıldı sınıf tekrar olcak devamsızlıktan dedi tamam dedik ve bugüne kadar hiç okula göndermedik. Geçenlerde özel okulla görüştüm tc'sini aldılar sistemden baktılar ama ilkokulda kaydı çıkmadı, yani devlet okulunda görüstüğümüz müdür yardımcısı kayıt etmemiş ,bugüne kadar da hiç kimse arayıp ,ilkokul zorunlu göndermemişsiniz demedi. Uzun oldu yazdığım ama kaydetmeden göndermemiş olduk sanırım oğlumu, yeni dönemde kayıt zamanı ne yaşarız,neyle karşılaşırız bilemem sessizce beklemedeyim 🙈🙈

0 0
paylaş
0

Kızım 2016 nisanlı. Erken doğdu hatta. Yaşıtlaırnı maşallah çok güzel yakaladı. Bende geçen sene veremedim, bu sene anaokulunda. Kızımdan bir yaş büyük kuzenş var kızımdan zayıf aynı boydalar. Bu sene 1. Sınıfa başlamıştı çok sessiz sakin duygusal bir çocuk bu sebeple okula adapte olamadı. Anne baba çalışıyor babaanne ye kaldı. En sonunda okuldan aldılar. Görümcem anaokuluna da çok diretti ama olmadı.

0 0
paylaş
0

Temmuz 2015li kızım. Benzer şekilde düşünüp rapor almak İçin gittim. Çocuk psikiyatristi bir arkadaş değerlendirdi ve hazır olduğunu söyledi. Benim hazırlanmamı söyledi ki bende bundan emindim.
Büyük kızım Eylül doğumlu onu erteletmiştim raporla. Bunda dr öyle deyince bende başlayalım dedim.
110/114 boy kilo 17 şuan.
Çok şükür akademik olarak yakaladı büyük olanlar var sınıfta. Tahmin ettiğimden hatta büyük kızımdan daha rahat bi 1.sınıf geçirdik.
Çok istiyorsanız mutlaka bi uzmana değerlendirtin biz anaokuluna da gitmedik

0 0
paylaş
0

Büyük oğlumu dr. önerisi ile 5.5 yaşında ilkokula yazdırdım.Cok hazırdı hiç zorlanmadı.Ortanca oğlum baktım hazır değil rapor aldık 7 yaşında başladı.Raporun hicbir dezavantajı olmadi, zaten çocuk hazır başlayınca başarısı ile kendini gösterebiliyor.Eger hazır olmadığını düşünüyorsanız rapor almaktan cekinmeyin.

0 0
paylaş
0

Bence anaokuluna gidiyorsa bu sene yil sonunda ogretmenlerinden görüş alin hazır olup olmadığı konusunda. Belki anne olarak biraz hassas düşünüyor olabilirsiniz

0 0
paylaş
0

Benim kızımda ağustos 2016 doğumlu, ilk anaokulu tecrübesini bu yıl yaşadı ve çok minyon. Öğretmeni ile gecen hafta görüştük seneye başlatacak mısınız ilk okula dedi. Düşünmüyorum dedim ve kendisi de aynı görüşte, hatta benden daha tedirgin olduğunu hissettim bu konuda. Kızımın minyon olması bile bu yıl çok sıkıntı yarattı, öğretmenimizin desteği ile süreci sağlıklı ilerletmeye çalışıyoruz . Öğretmeni ile görüşün mutlaka okulda çocukların durumunu onlar çok iyi gözlemliyor.

0 0
paylaş
0

Öncrlikle hiperaktivite teşhisini dr mu koydu,sizin fikrinizmi acaba? Eğer anaokulu öğretmeni yeterli görmüyorsa,anaokulu tekrarı için görüş bildiriyor.Ama bence asıl çözülmesi gereken durum hiperaktivite siz 2 yıl anaokuluna göndersenizde çocuğunuza profesyonel destek almadan ilkokulda zorlanabilirsiniz.Kolaylıklar diliyorum

0 0
paylaş
0

Ram dan rapor alabilrisiniz, seneye özel bir üniversite bünyesindeki bir okula yetenek sinavina girebsinlwr diye iki velim rapor alarak çocuklarının okula gitmesini etteledoler. Birinde sosyal yetersizlik diğerinde, dil gelişim geriliği yazıyor

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan