2016 doğumlu çocuğum kreşte yanında olmamı istiyor

0

Merhabalar 2016 dogumlu oğlum yarı zamanlı olarak sibyan ve kres eğitimi görüyor.Fakat bu süreç de benden ayrılamıyor yaninda olmamı ıstiyor.Normal ve dogal olduğunu biliyorum. Tecrube edinen anneler bana ne tavsiye eder nasıl yol gösterirsiniz?Şayet limitim doldu.
Bu süreçde ikimiz de yıprandık.

  Familya   -   Davranış-Eğitim
0 0
11 yanıt - paylaş
0

Sinifa girince agliyormu adapte oluyor mu. Korkulari varsa once korkularini yenmeye calisin zor bir surec

0 0
paylaş
0

Çocuğunuzun duygularını bol bol aynalamalisiniz.
"Benden ayrı zaman geçirmek seni çok üzüyor, o kadar çok üzülüyorsun ki ağlayasın geliyor. keske annem hep yanımda olsa diyorsun galiba."
Bu şekilde aynalama yaptıkça üzüntü duygusu vücudu terketmek için ağlama yolunu kullanır.
Cocuk bu aynalama ile ağlar. Evet der. Üzülüyorum. Annesi sarılır, benim için de üzücü, keşke sevdiklerimizle hep bir arada olsak. offf"
Anne cocuk bol bol ağlarsınız. Cocuk bu duygudan kurtulmaya başlar.
Sizden rahat ayrılması için bu ayrılık kaygısını üzüntü duygusunu sizinle yaşaması şart.

0 0
paylaş
0

Ben okul öncesinde hiç ilk 2-3 gün okula göndermedim çocuklarımı çünkü çocuklar ağlayan akranlarının duygularından etkileniyorlar. 3 yıl anaokuluna gittiler her seferinde de 2-3 gün geç başladılar. Anaokulu ile ilk tanışacakları zamansa (3 yaşındalardı) kolyemi boynumdan çıkarıp onlara takmıştım. "Bak bu benim en sevdiğim hiç çıkarmadığım kolyem, bunu sana takıyorum beni özlediğinde elini üzerine koy beni hisset, ben seninle birlikteyim endişelenme." demiştim. Bir süre sonra kolyeyi kendileri geri vermişlerdi. Hiç ağlamadılar, gitmek istemiyoruz demediler ama ağlasalardı zorla göndermezdim, "benden ayrı kalmaya hazır hissettiğinde yeniden deneriz, sorun değil" derdim. İnatlaşmak yerine, iletişim kurmak ve empati yapmak daha sağlıklı sonuçlar verir.

0

Okuldaki öğretmenin sevkati çok önemli şubat 2016 li benim oglm bzde birkaç gün öyleydik öğretmen konuşmuş ben seni çok seviyorum falan diye sarılmış cock smdi öğretmenine hediyeler yapıyor ewde bide şey demiş annen avucunu öpsün ozledgn zaman avcunu kokla dedi öyle yaptık smdi her okula bıraktığımda avcunu opturuyor

0

Benim kız 3 yıl okulda beklemistim yaşta yağmurda. Okulun kapı caminda elleri ben dışarıda sürekli ellerimizi camda birlestirdik büyüdükçe unuttu. Ama 3 yıl sürdü bizim .konuda konusa çözümü bulduk. Şimdi okula gitsem niye geliyorsun ben bebek değilim büyüdüm anne ben der.

0

1 hafta beraber gittim ben oğlumla, ilk birkaç gün sınıfın kapısı açık bana baktı durdu bende burdayım sen istemediğin sürece gitmicam dedim bekledim ikinci hafta sabah gittim ben gidip sen gelene kadar yemeklerimizi yapayım dedim tamam dedi sonradan sen sabah git almaya işlerimi bitirip almaya gelicem dedim almaya gittim. Öyle öyle alıßtı ama güven önemli..

0

Gittiği yerde rahat etmiyor demekki bir sorun var. Çocuğu zorla göndermek yerine nedenini araştırın derim.

0

Üzücü bi durum bende kizimi onun kadarken gönderdim subyana 2014 doğumlu kızım 2018de (2019da pandemi olduğu icin gidemedi) 2020 de 1 basliycakti okul yine kapalıydı vermedim subyana devam etti sosyal hizmetlere bagli oldukları icin kapanmadilar simdi bire basladik ne o zmn ne simdi gitme konusunda bi sorun yasamadik hatta o zmn ilk gun bile verdim servise gitti geldi bizim skntimiz sabirsizligi ve kontrol edemedigi öfkesi 🙄🤨

0

Ben de kızımı kreşe zor alistirdim. O içerde ben bahçede ağladık. Ama kararlı olduğum için bir iki haftada alıştı, sonrasında isteyerek gitti. Şimdi de 1. Sınıf oldu ilk günler ben götürdüm artık servisle gidiyor.

0 0
paylaş
0

Müdür gelecek çocuğun yanında sizi dışarıya çıkartacak, bir daha da girmeyeceksiniz. Ben yurtdışındayım, 3 yaş sonrası kreş zorunlu. İlk gün dahil içeriye anne alınmıyor ve bu tür sorunlar olmuyor.

0

Benim oğlum 2018 li kreşe başlayalı bu 2. Haftamız ilk hafta ağlayarak ayrılıyor idik bu hafta öğretmenini seviyor görünce boynuna sarılıp bana güle güle diyor ama yine de ağlamamak için kendimi sıkıyor tutuyor kızarıyor çok şükür alışma süreci korktuğum gibi olmadi .. ama anne yüreği ben biraz beklerim o alışana kadar yanında dururum dedim kresdekiler gidin beklemeyin biz konuşuruz durumu izah ederiz dediler haklılar imis oğlum her ne kadar ayrılırken uzulse de uyandığın da anne ben okula gideceğim sen gelip alacaksın diyor

Anne ya da anne adayıysan