2015 doğumlu çocuklarınızı 1.sınıfa kayıt ettirdiniz mi

0

Merhaba arkadaşlar. 2015 Ekim Kasım Aralık doğumlu çocuklarınızı 1 sınıfa kayıt yaptırdınız mi ne düşünüyorsunuz?

  Ülkerrr   -   Davranış-Eğitim
0 0
14 yanıt - paylaş
0

2016 aralik dogumlu kucuk kizim anasinifina baslicak bu yil 57 aylik. Seneye 1. Sinif.. siz istege bagli 1. Sinifa gonderebiliyorsunuz çocuğunuzun durumunu biliyorsunuzdur renkleri 20ye kadar saymayi duzgun kalem tutmayi becerebiliyorsa erken gondermek zaman kaybettirmemek mantikli diye dusunuyorum

0

Benim oğlum 2015 Ağustos doğumlu ve anaokulu na gidecek asla düşünmüyorum 1 . Sınıfı

0

Ekim Kasım Aralık doğumlu olanlar yani erteletme şansı olanlar erteleyin derim ben ilkokul öğretmeniyim ( bu sene 1. Sınıf okuttum) elimden geldiği kadar tecrübelerimi aktarmaya çalışıp uyarıyorum velileri. İlkokulu sadece okuma yazma öğrenecekler diye düşünmeyin. Hepsi öğrenir ki 4-5 yaşındaki çocuklar bile öğreniyor artık. Asıl sıkıntı 4. Sınıfta başlıyor. Geçen yıl 4 okuttum ve küçük başlayıp başarıyla 4. Sınıfa geçen küçük başlayan öğrencilerim 4. Sınıfta çok çok zorlandılar. Soyut işlemler dönemine henüz geçemedikleri için soyut dersleri anlamakta çok zorlandılar ve asıl o zaman erken gönderen velilerde pişmanlık başladı. Zaten çocuklarımız doğru düzgün bir ana sınıfı eğitimi almadılar. Erken başlatmanın pişmanlığını yaşamaktansa geç başlatın varsın 1 sene daha ana sınıfında doyasıya oynayınlar el kaslarını geliştirsinler.

0

Kasım 2015 doğumlu oğlum kendisi anaokuluna gitmek istiyor. Oyun oynamak istiyorum diyor. Anaokuluna vereceğim

0

Bu haksızlık degilmi ya Eylül doğumlular a zorunlu Ekim doğumlular ertelenebiliyor benim kızım a zorunlu imkanım olsa ertelerdim

0

Çocuğunuzun gelişim durumuna göre karar verin. İstekli ise hele bekletmeyin, tohuma kaçırmaya gerek yok. Ertesi sene gitse sınıfın en büyüğü olacak, sınırda yani. 1. Sınıfa başlaması için belli bir yaş aralığı var, ne kadar geç o kadar iyi görüşüne ben katılmıyorum. Nitekim iyi bir psikologdan da görüş aldık, her çocuk başka ve kendi gelişimine göre değerlendiriliyor.

0

Merhaba kızım 2015 Aralık doğumlu sistemde 1.sınıf çıkıyor ama dilekçe verip anaokulu na yazdıracağız

0

2015 Kasım doğumlu oğlum için bugün 1.sınıfı erteleme dilekçesi verdik.

0

Çok arada kaldım aslında kızım cok istekli kasım doğumlu. Babası başlaması taraftarı dün gittim okula 3 veliyle görüştüm 2015 Ekim diğeri de Aralık doğumlu çocuğunu yazdırdı. Bu sene çok karışık olacak sanırım sınıflar büyüklü küçüklü

0 0
paylaş
0

Bu sene gönderseniz yaşıtlarıyla gitmeyecek ki zaten.Oğlum 29 aralık 2014 doğumlu bu sene baslayacak. Anaokulundan da sınıfta 2 kişi geçen yıl gitti hepsi bu yıl gidecek 1. Sınıfa. Bence sınıf çoğunluğu en az 6 ay büyük olacak çocuğunuzdan acele etmeyin. Geçen yıl çok görüş aldım ve göndermedim.

0

2015 doğumlular bu sene 1.sınıfa başlıyor aslında kendi yaşıtlarıyla gitmeleri daha iyi olmazmı merakımdan soruyorum

0

2013 kasım doğumluydu oğlum . Öğretmeniyle konuştuk ders olarak yapar ama sosyal yönden zorlanabilir dedi.1 sene geç verdim. Zaten pandemi cıktı iyiki öyle vermişim. Bu senede ne olacağı belli değil. Şüpheniz varsa seneye verin. Bizim sınıftan 6 kişi var sınıf tekrarı yapacak.

0

Kasım 11 2015 doğumlu oğlumu bu sene de anasınıfına göndereceğiz. Ben mernis ile çıkan okula gönderecektim,müdürle görüşmeye gittiğimde bu seneki öğrenci ağırlığının (1.sınıf için) 2014 ve 2015 ilk 5 ay ağırlıklı olduğunu söyledi. Oğlum yıl sonu doğumlu,harf ve rakamlarla da arası çok iyi. Fakat küçük kalacak. Kaldıki bizim bu sene yarım yamalak bi anasınıfı eğitimimiz oldu. Bu yüzden de anasınıfına bu sene de devam edecek.

0

Ben yazdırdım birinci sınıfa 2015 Kasım dogumlu. 2 yasından beri Kreşe gidiyor. Anaokulunun işleyişini çözdü. Yeterli gelmiyor onun için etkinlikler sıktı artık onu.

Anne ya da anne adayıysan