2015 doğumlu çocuğumu tekrar 1. Sınıfa göndersem mi

0

Cocugum ekim 2015 doğumlu 1.sinifa gidiyor babasi erken verdi ben verilemsini istemiyordum seneye tekrar ettirsem ne gibi artisi eksisi olur?

0 0
13 yanıt - paylaş
0

2015 in başı olsa evet gitmesi gereken yaşı ama benim oğlum mesela 2015 aralık doğumlu. Yazdiracagim okulun müdürü bile çok erken olduğunu daha oyun çocuğu olduklarını; şimdi sıkıntı yaşamasalar bile orta okulda bile arkadaşlarından geride olduğunu farkedecek zorluk yaşayacak ve biz bu şekilde cok öğrenci gördük dedi. Ben vermedim hiçte pisman değilim zaten ömür boyunca okumayacak mi. Geçen sene pandemiden zaten anaokuluna hic gidememisti.

0 0
paylaş
0

Ne gerek var okuma yazmayı sayıları öğrendiyse ikinci sınıfta biraz daha üstüne düşersin o kadar ilerde sınıfta yada dersten kalırsa ozaman tekrar eder

0

Sıkıntı yok. Eğer okula uyum sağladı, sosyalleşmesi iyi ise akademik başarı da ardından gelir. Oyun ihtiyacını takviye ederek gidermeye çalışın yeterli olur. Sene kaybı olmasın. Ama siz bilirsiniz gene de.

0 0
paylaş
0

Normal yaşında gitmiş okula. Babası ile yok bu konunun tekrar etmesi demek 20 yaşında liseyi bitirmesi demek

0 0
paylaş
0

Enim kızımda 2015 doğumlu 8 ci ayın 26 sı 1 dinci sınıfa gidiyor hicde erken deyil sınıf tekrarı yapmaýın hiç gerek yok tam zamanında gitmiş sınıf tekrarı yaparsanız sıkıntı olur erken göndermemişsiniz seneye 2 ci sınıfa gitmesi gerek

0 0
paylaş
0

Normal gitmiş ne küçüğü. Tekrar edilmesi arkadaşlarından bir alt sınıfta kalması çocuğu pisikolojik olarak etkiler.

0

Benim oğlumda agustos 2015 ve çok minyon bir çocuk. Öğrenme yönünden sıkıntı yasa.adik şükür ama minyon olduğu için ve biraz da içe kapanık arkadaşlık konusunda sıkıntı cekiyoruz. Ama daha iyiye gidecek inşallah tekrar ettirmek istemem.

0

Bazen cok dusunuyosunuz.. siz kendiniz icin iyi olani degil, kendi dusuncelerinizi degil cocugun ihtiyaci olana bakin. Cocuk eger hazirsa erkeni geci yok bu isin..
cocuk kalmasi gerekirse birakirsiniz ama gerekmiyosa birakmayin.. size gore diye degil cocuga gore olmali

0 0
paylaş
0

Çok erken değil ki. Buradaki yorumlar kafanızı karıştırmaktan başka bir işe yaramaz. Çocuğunuzu en iyi siz tanırsınız. Ama seneye arkadaşları 2 olup o 1 olacak tekrar psikolojik olarak daha kötü olur. Bence devam etsin gerektiğinde siz biraz destekleyin.

0

Benim oğlumda 2015 ekimli.Bu sene dilekçe verip 1.sınıfa yollamadım.Anaokuluna gitti.Geçen yıl zaten hep evdeydi.Bu yıl anaokulu seneye 1.sınıf.Eeken başlayan çocuklarda ilerde sıkıntı oluupr.Özellikle ortaokulda.Büyük oğlumşa arkadaşı arasında 10 ay var.Annesi erken verdi.Çocuk dersleri hiç anlamıyor.Erken verin diyenler ilerde sorun illa çıkıyor.Size gelince sınıf tekrarı yaptırmak yarar yerine zarar verebilir çocuğunuza.Arkadaşları 2.sınıfta görcek ve üzülcek.Yerinizde olsam okulun rehberlik servshle görüşürdüm en doğru onlar yönlerndirir sizi

0

Soyut kavramları öğrenmekte çok zorlandığını kavram karmaşası yaşadığını göreceksiniz. Sürekli desteklemeniz gerekecek ve çocukta sizde çok yorulacaksınız. Ben bir eğitimci olarak sınıf tekrarı yapmasının faydalı olacağı kanaatindeyim. Okuma yazmayı öğrenmiş ise bu yıl olmasa da 2. Sınıf için sınıf tekrarı yaptırabilirsiniz.

0 0
paylaş
0

Benimde 30 ekim doğumlu 2015 li hiç te zorlan madi eğer çocuğunuz zorlanmiyosa devam etsin bir senesi boşa gitmesin

0

Kesinlikle erken verme gibi bi hataya düşmeyin.çocuğunuz orta okula geçtiğinde farkı net şekilde görürsünüz çünkü gönderenlerden iyi ki diyen hiç duymadım…

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan