20 aylık bebeklerde tuvalet eğitimi

0

Küçük kızım 20 aylık , ablasına WC eğitimi verirken oda özendi çözdük bezini ablası gittikçe , şimdi bir haftadir çiş , bo diyor yapınca bezi varsa altında yada tuvalete gidip tuvaleti gösteriyor . Tabi bezini hep bağladım yine , günün belli aralıklarında çıkartıp hep wc'ye götürdüm . Ama iki yaşından önce kasları kontrol edemediklerinden kaçırma oluyor tabi her zaman yetisemiyoruz . Şimdi iki gündür bezlenmek istemiyor , acaba artık hiç bağlamasam mi diyorum ? Herkes çok küçük diyor , kendi çok istekli . 20 ay civarı hiç alistiran var mı ? Yoksa gerçekten erken mi ?

0 0
11 yanıt - paylaş
0

Kendisi hazır. Bırakın rahatlasın. Kocaman bezi, yazın sıcağında taşıması işkence. Biraz kaçırır, sonra alışır.

0

Kızım 20 aylıkken tuvalet sorunumuz tamamen bitmişti... O da biz gittikçe kendisi merak edip gitmek istiyordu. Önce yaptıktan sonra söylüyordu sonra bezini takmadım akşama kadar 7 kere altına yaptı 8.yi söyledi. Ondan sonrada gündüz bir daha bez takmadım söyledi. Gece bezini 2 ay sonra emmeyi bırakınca bıraktık. Emerken çok sık yaptığından gece farkedip kalkması zor oluyor.

0

Benim 2 çocuğunda 14 aylıktı bezi bıraktık
hiç öyle problemleri yok istemiyorsa bağlamayın

0

Kesinlikle erken değil ideal
Madem kendi de heveslenmesin, bağlamayın, devam
Zaten havalar da uzun Bi süre sıcak, kısa kadar taşlar yerine oturmuş olur.Super

0 0
paylaş
0

Tam vakti zaman geçince yapmıyor inatlaşıyor kabızlık oluyo endeksiyon oluyor

0

Darısı benim oğluma 2 ay sonra 3 yaşına girecek ama yok hala bez bağlamaya devam hicbirsekilde söylemiyor

0

1 yasindan sonra annem bizim bezlerimizi cikarmis simdi ki cocuklar mi tembel anneler mi bilmiyorum 🤣 çocuk hazırsa bezlemeyin benim oglum 4 yasın da cikardi bezi

0

Tam zamanı ilk oğlum 19 aylıkken öğrendi
İkinci oğlum 24 aylıkken tamamen bitirdi bez işini

0

Kız çocukları daha erken bezden çıkıyor. Çok dillendirmeyiniz nazara gelir.Tuvalete yapmak istiyorsa böyle devam ediniz.

0 0
paylaş
0

bir akrabam dokuz aylik bezi braktir di cocuk istekliyse bence gayet normal bi zamn

0

Söylüyorsa arada kaçamakları olacaktır ama devam edin hazır demekki bırakmaya. Benim oğlum 21 aylıkken bıraktı ve gecede bağlamadım bezi tavsiye ederim

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan