2 yaşındaki çocuğum çok huysuz

0

Tükenmiş anne😔
Kızım 2 yaşında 5 aylik kardesi var. Yaninda bagirmayiz tv tablettn uzak tutuyoruz ama şiddeti nerden nasıl öğreniyor bilmyrz Kızdı mi saçımı çekiyor canımı acitircsna vuruyor kolumu ısırıyor. Her fırsatta kardeşine vuruyor. İzin vermediğim de bana saldırıyor inanılmaz kaba davranışlar sergiliyor.
Çok üzülüyorum şiddet, kavga görmeyen bir çocuk bunları nasıl ve neden yapıyor. ?

0 0
8 yanıt - paylaş
0

Kıskanıyor ve rakip görüyor. Kendisine olan ilginin kardeşi yüzünden azaldığını düşünüyor. Saldırgan davranışlardan uzaklaştırmak için yakın ilgi kurun ve ona bire bir zaman ayırın kardeşi olmadan.

0 0
paylaş
0

3 bucuk yasinda ücüzlerim var. Dogduklarindan itibaren tek ilgileniyorum bakimlarini. O kadar cok kavga var ki evde. Tv pek bakmazlar, telefon tablet vermyorum. Pandemi donemi zafen evde yalnizdik kismeyi gormediler ama bazen yaptiklarina o kadar sasiriyorum ki siz nerden biliyorsinuz bunlari diye...

0 0
paylaş
0

2 yasında aslında bilinçli olarak vurma davranısından ziyade tepkilerini vurarak ifade ediyor. Bu yasta sıklıkla duygularını aynalamayı denemelisiniz. Vurulmaz yapma etme nasihatleri faydasızdır, sakince vurmana izin veremem, acıyor acıdı ( hangi kelimeleri kullanıyorsanız kısa ve öz cümleler ile anlatın) kücük bir kardeşi olsa da henüz 2 yasında o da bir bebek bunu unutmayın.. ellerimiz sevmek için var, yemek yemek için var gibi güzel örneklerle hic vurma kelimesini geçirmeden de konusabilirsiniz. Bu konuda çok güzel yazılar var.

0 0
paylaş
0

2 yaş sendromunda hemen hemen her çocukta benzer davranışlar bir süre ortaya çıkıyor aynı şekilde bende kızımı 4 yaşına kadar üç tablet vs den uzak tuttuk çok naif bir kız aslında ama 2 yaşında aynı bahsettiğiniz gibi bir kaç sefer bana vurma eğilimine girdi net biraz ses tonumu çok yükseltmeden hayır ellerin sevmek için var vurmak İçin değil diye kısa cümleler kurdum sonrasında bu davranışı sergilemeye çalıştığında aynı tutumuma devam etti. Gülme aşırı kızma başkasının yüzlemesi gibi bir durum olmaz ise kısa sürede atlatırsınız bol bol kardeşini sevdirin kucağına koyun ay nasıl güzel senin gibi cümleler kullanın birde gün içerisinde ansızın seni seviyorum cümlesini hayatınıza katın etkisini göreceksiniz

0 0
paylaş
0

Bu dönemde bir fiske atilmayan çocuğun vurmadigi canlı kalmayabiliyor mesela bizimki. Canı sıkıldıkça geleni geçeni cimcikler, bazen vurur tırmalar. Bu konuda üstüne gidildi zarar verdikçe sürekli birisine vuracak diye diken ustundeydim. Şimdi saldım artık kendisi halletsin. Ufak çaplı sonuçlarına katlansin diyorum çok çıkmaza düşürdü zamanında bu durum.

0

Benimki geçen yumruk attı bana kardeşinin altını değiştirdim diye🤒

0 0
paylaş
0

Benimde oğlum 2 yaşında sinirlenince de ıssırıyor mutlu olunca da ıssırıyor hemde öyle böyle değil kopartıyor resmen sanırım bu 2 yaş sendromuyla alakalı bir durum 😭

0 0
paylaş
0

Çünkü her çocuğun içinde öfke var. Her insanın var fakat bizler olgunlaştıkça öfkemizi kontrol etmeyi öğreniyoruz. Özellikle 2-3 yaş çocuklarda çok görülen bir durum keza benimde çok post açmışlığım vardır. aynı sizin durumunuzu yaşadım. Öfkesini bir şekilde dışarıya çıkarmasını öğretebilirsiniz. Mesela okulumuzun çocuk psikoloğu yastığa vurabilir çok öfkelendiyse ya da babayla akşam boğuşarak oyun oynayabilir ( yastıkla vurmaca, şakadan dövüşme gibi) bu ben kötü bir gün geçirdim, ben sinirliyim öfkemi nasıl ortaya çıkaracağımı bilmiyorum demekmiş. Ve bunlar bizde çok işe yaramıştı. Bıçak gibi kesilmişti.

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan