2 aylık bebeğim kakasını yapamıyor

0

Bebeğim 2 aylık bir kaç gündür kakasını yapamıyor. Doktora götürdüm bu zamanlar normal dedi. Ama yapamadığı içinde sürekli ağlıyor. Zeytinyağı,sabun ve fitil kesinlikle verme dedi. Cuma günü zorunlu sünnet olucak. Sünnetli halde böyle ağlamasını istemiyorum. Sizin tavsiye edebileceğiniz bişey var mı yapmasını kolaylaştırıcak?

0 0
8 yanıt - paylaş
0

Karnını sıcak tutun, o dönemde 4-5 gün normaldi diye hatırlıyorum. Bir de mutlaka bağırsak çalışmasına yardımcı olacak hareketler ve masaj yapın. Sıcak bir banyo, sonra karın bölgesine bebe yağı sürerek masaj. Youtube dan bir bakın, onun bir tekniği var şimdi yanlış anlatmayayim. Doktorunuzun kullanma dediği şeylere de çok dikkat edin, popoyu kurcalamıyoruz aman. Cok geçmiş olsun.

0 0
paylaş
0

Kakasını yapamıyor diye düşünmeyin. Kakasını yapmak için gaz çıkarmak için hangi kasını kullanması gerektiğini öğrenmeye çalışıyor. Nasıl ıkınması gerektiğini anlayana kadar böyle ıkınacak. Sadece anne sütü alan bebeklerin 10 güne kadar kaka yapmamaları normal. Doktorunuzu kutlarım.

0 0
paylaş
0

Aynı anda bir sürü şeyi düşünmek zorunda kalıyorsunuz, anlıyorum sizi. Normal zamanda olsa bu kadar endişe etmezsiniz belki. Arkadaşların önerdiği gibi tatlı tatlı masajla bol bol ten teması ve meme ile kolaycacık atlatırsınız bu dönemi. Her zamankinden daha fazla koynunuzda kalsın. Anne kokusu ağrı kesicidir, kendini güvende hisseder.

0

Bebiş daha çok küçük lütfen anne sütü ya da mama, ne alıyorsa yani, dışında bir şey vermeyin. Sıcak duş, Ayşe Öner masajı önerebileceklerimiz arasında. Geçmiş olsun.

0

Zeytin yağını direk vermek çok tehlikeli yutamayabilir. Soluğuna kaçabilir. Ama zeytin yağını çok az karnına uygulayabilirsiniz masaj yaparak. Geçmiş olsun

0 0
paylaş
0

Sadece anne sütü alıyorsa 10 güne kadar yapmamasında bir sıkıntı olmaz. Ayşe Öner gaz masajı sık sık yapın bir de bisiklet çevirme hareketi bağırsakları hareketlendirir 1-2 ay sonra gaz kaka sorunu kalmayacak sakince bekleyin.

0

Çok küçük gaz ilacını bile Dr 4 aydan önce vermiyor oğlum da öyleydi bacaklarını karnına doğru götürüp getirin hatta internette videosu var bizde çok işe yaradı

0

10 gune kadar yapmaması normal ama rahatlatmak ıcın masaj yapabılırsın bısıklet harekerlerı yapabılırsınız saat yonunde karnına masaj yapabılırsın

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan