17 aylık oğlumda gelişim geriliği var

0

Merhaba oğlum 17 aylık 9 kilo.80 cm. Özel doktora götürdüm doktor senin çocuğun hareketli anne sütü alıyorsa sorun yok sağlıklı dedi emiyor bu arada. Sonra bronşit olduğu için devlet hastanesine götürdüm.Ordaki doktor da çok zayıf hemen mama başlatılması lazım gelişim geriliği var dedi. Ne yapacağımı kime inanacağımı şaşırdım. Sizin 17 aylık bebekleriniz varsa kaç kilo ve kaç cm?

  isimsiz -   Bebek-Çocuk Gelişimi
0 0
8 yanıt - paylaş
0

Benim bebeğim (kız) 6 aylıkken 10 kiloydu. Sadece anne sütü alıyordu.
Şu an 18 aylık 13 buçuk kilo
Emzirmeyi kendiliğinden bıraktı emmiyor artık
Daha çok ek gıda alıyor

0

Benim oğlum da çok zayıf. Sağlığı yerinde. Her insan aynı standartta kilo ve boyda olmaz. Boyu uzuyorsa takma. Bir çocuğun gelişimini uzayan boyu gösterir , faydası olmayan yağı değil . Zamanla kilo alır o.

0 0
paylaş
0

Zayıf haraketli çocuk -sağlikli çocuk!
kilo sağlık vermez

0

Evet zayıf, benim kızım da o kadarken aynı kilo ve boydaydı. Biz mama kullandık bize hiç bi faydası olmadı bi arkdsm kullandı onlara da faydası olmadı. Hala da içiyor ama nafile. Benm kızım da cok hareketli ve iştahsız bünyesi böyle biraz da genetik yani. Ama yese zayıf olsa hiç üzülmem yiyorsa sorun etmeyin. Ben de çok doktora götürdüm ama kabullendim sağlıklı olsunlar yeter. Doğru düzgün yemiyor ben ona çok üzülüyorum zayıf olmasına değil de.

0

kafanıza takmayin benim kızda zayıftı mama vermedim hiç zaten kendide istemezdi anne sütü aldığı için balık yağlarından kullandım kızda ek gıdalardanda yedirdim vitaminlerdir filan 9 yaşında şimdi 25 kilo yani bide kardeşi var 4 yaşında oda pek anne sütü almadı mama ile büyüdü oda zayıf yani herşeyde yiyor haraketli olduğu için bünyesi yakıo kilo almio oda 15 kilo yani o yüzden kafanıza takmayin neden kilo almaz diye sağlığı yerinde olsunda kiloda pekte önemli değil yani bence

0

Ek gıda ile beslenmesi nasıl. Artık 3 öğün ek gıda ile beslenmesi gerekir. 17 aylık bir çocuğun anne sütü ile beslenmesi tüm beslenmenin içinde Max %15 civarı olmalı.

Tabi bu benim görüşüm. 2,5 yaşına kadar emzirdim.

3 öğün yemeğe yuklenin. Artık her şeyi yer.

Eğer anne sütü ağırlıklı gidiyorsaniz, yani anne sütü hala tüm beslenmenin yüzde 50 sini asiyorsa bundan kaynaklıdır.

Eğer ek gıdayı düzenli alıyorsa genetik yapıdır. Kan testinde de bir sorun yoksa boyu persentile uygun düzenli gidiyorsa kiloya takılmamak lazım.

0

kızım 1 yasindayken 7 bucuk kiloydu büyüdükçe kilo alır merak etmeyin

0 0
paylaş
0

Benim oğlumda 81cm 10 kilo 17 aylık benimkide zayıf duruyor anne sütü ek gıda yiyor ama yapısı böyle önemli olan sağlıklı olması bebekliginden beri hep kusardı.

Anne ya da anne adayıysan