15 yaşında kardeşim neden böyle

0

15 yaşında bir erkek kardeşim var, davranışsal ve iletişimsel olarak sorunları olduğunu düşünüyorum. Okul dış sosyal çevresinde yalnız bir insan, yaşıtlarını ve büyüklerini küçümsüyor. Kendinden büyük öğrenciler ile yaşıtı gibi iletişim kuruyor.
kendisiyle arasında fark görmüyor. Yaşıtları ile hiç takılmıyor denecek kadar az. Sadece dalga geçiyor ve onları ukalalık yapıyor. Arkadaşlarından ne kadar ayırmaya çalışsakta akran çevresine göz kapıyor konuşmuyor artık.
Hayata karşı çok ince bir bakış açısı var sanki, konuştuğumuz zaman sadece psikoloji felsefi ile konular açıyor konuşuyor.
Evde odasından çıkmıyor, odasında sanki birisiyle konuşuyor, saatlerce tek başına sohbet ediyor sanki.
Psikologa götürdük. Anksiyete ve kişilik kimlik bozukluğu başlangıcımı ne varmış, sorun olduğunu söylüyor.
bir kaç ilaç verdi. Onlarıda zar zor içirdik. Kişiliğimi kaybetmek istemiyorum diyor.
Ne dediğini anlayamadım,
sonra odasına geçti ağlama sesleri duydum biraz.
Gerçekten üzülmeye başladım, neden böyle neyin sebebiyet verdiğini aklım almıyor.

0 0
2 yanıt - paylaş
0

Canım kendiniz psikoloğa gidip kardeşiniz için neler yapabileceğinizi sorun. Kardeşiniz sanirim kendini yalnız hissediyor. Kişisel sorunları var. Belki sizlere anlatamıyor. Aklı başında erkek bir yakınınız kardeşiniz ile yakınlık kurup derdinin ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

0 0
paylaş
0

Şimdi ki gençler doğadan insanlardan uzak evde bunalıma giriyor. Okul dışında sosyal hayatı yok buda onu bunalıma sürükleyen en büyük sebep. O futbol, basketbol gibi sosyal etkinlik içine girerse düzelebilecegini düşünüyorum

0 0
paylaş

Anne ya da anne adayıysan