10 aylık bebeğim pütürlü yemiyor

0

Hanımlar acil yardım 10 aylık bebeğim bir türlü pütürlü yemiyor sürekli blenderden çekmem gerekiyor azıcık alıştırayım die versem ağız dolusu kusuyor eline veriyorum ağzına götürmek yerine yere atıyor yiyeceklere karşı aşırı ön yargılı napacağımı şaşırdım 😭😭

  Hanife.   -   Ek Gıda-Beslenme
0 0
11 yanıt - paylaş
0

Acele etmeyin benim kızım 23 aylıkken başladı pütürlüye. Benimki de aynıydı asla yemezdi pütürlü gelince öğürüp kusardi. Doktoruyla görüştüm kendisi sevdiği birşey olunca istediğinde yiyecektir dedi ve onun dediği gibi oldu. Şimdi 26 aylık çok şükür katı herşeyi yiyor.

0

Hep blender mı yaptınız yiyecekleri bu zamana kadar direk eline vermek olmaz az az alıştırmak gerekiyor maalesef blenderla yapmaya devam ederseniz alışmaz birde reflü vs var mı bebeğiniz de

0

Bizimkide kusuyordu hatta hala ara ara kusuyor vazgecme yedir alışıyor ufak ufak ver ama kaşık dolusu verme. Benm doktorum 1 yaşından sonra eline verin yesin dedi çok boğulma vakasi oluyor dedi.

0

En çok uyguladığım ve en etkili yöntem bire bir tabak hazırlayıp geçip karşısına ona hiç teklif etmeden kendiniz yiyin dikkatini çekmek için ımmm çok güzelmişş gibi seslere çıkarabilirsiniz 1 olmazsa 2 de mutlaka olur. Bu gün kızıma öğlen 1 kase tavuk suyu çorba hazırladım. Ona yedirdim sonra sosluk tencerede porsiyonluk yapıyorum 2 kase yapmıştım kalanı ben yiyim aman tabak bulaşmasın dedim öylece aldım geldim oturdum tam yicem geldi mama dedi oturdu 1 kaseyide öyle yedi sırf hevesinden. Mümkün oldukça elma armut havuç taze soğan verin eline ona verince sizde alın o atsa oynasa bile üstelemeden tekrar koyun önüne ama siz yiyin.

0

12. aydayız hala çatalla ezip veriyorum yemeğini yalnız değilsin aynı şeyleri yaşıyorum artı bizim daha hiç dişimiz yok..Gerçi diş engel değil ama kusmasından iyidir. Bir dilim elma veriyorum eline ufacık parça takılıyor elmadan önce yedirdiğimi de çıkarıyor ara ara deniyorum napalım her çocuk farklı her anne farklı

0

Üzülmeyin zamanla olur benim kızımda 9 aylıkken başladı yemeğe. Örneğin Eline tüm ekmek vermiyorum yoksa oda çıkaracak gibi oluyor parça parça veriyorum.

0 0
paylaş
0

En fazla 2 gün ac kalır bence cekmeyin direnin ve önüne tabak yapın kendi yedi bunu da dile getirin hadi kendin ye diye 😉

0

cok acikinca ver alistirmak istiyorsan hizli hizli yemek ister yutar s
oyle oyle alisir ben olsam oyle denerdim

0

Bende 9.aydan beri hep yazdim herseyi denedim sonuc olarak 20.aydayiz yeni yeni pilav salatalik ekmek balik tavuk yemeye basladi ama cok az sevmiyo cunku puturlu..sabret bacim pek çaresi yok vakti zamani gelince yer .tabi ugrasin surekli.

0

Bebek filesi var. Emzik olandan değil de bez olandan..içine salatalık elma falan koy canjm. Ver eline kemirsin

0 0
paylaş
0

Ah ah sizin yine küçük benim ki 22 aylık pütürlü felan yiyor fakat hiç çiğnemiyor hep yutuyor nasıl öğrenip alışacak bu çocuk ya lütfen bilenler benide bilgilendirsin?

Anne ya da anne adayıysan