1 yaşındaki çocuğuma bal versem olur mu

0

Merhaba anneler, kızım yaşına girdi. Sabah kahvaltısında bal versem bi zararı olurmu. Market balı degil. Doğal kendi arılarımızın balı.

0 0
8 yanıt - paylaş
0

Küçük Çay kaşığı ile verin. Vücutta değişiklik olursa ona göre hareket edersiniz

0

Bebeklere bal neden verilmez?
Bebeklerde ek gıdaya geçerken bazı gıdalar için acele etmemek gerekiyor. Bunlardan biri de bal. 0-1 yaş arası bebeklerde bal yedirilmemesinin sebebi ise arıların bal yapma sürecidir.
Arılar bal yaparken “kolostridyum botalium” adı verilen bir bakteriyi bala bırakıyor. Bu bakteri botulizm denilen bir tür zehirlenmeye yol açabiliyor. Botulizm bebeklerin sinir sistemini etkileyen, nadir olarak görülse de ölüme neden olabilen bir sağlık sorunu.benim çocuğum bir deneye değil zamanın geldi zaman yesin veren de saygım var herkesin kendi çocuğu

0

Ülkemizde bebeklere özellikle 1 yaşına kadar bal önerilmemesinin sebebi botulinum toksini yani tetanoz yapan toksin içerebilme riskidir.

0 0
paylaş
0

Kanada’da da doktorlar +4 ay itibariyle bal tavsiye ediyorlar. Ek gıda kuralları sürekli değişiyor. Eskiden 1 yaş diyorduk, ama son yıllardaki araştırmalar +4 ayda başlamanın bağışıklık için daha etkili olduğunu, oluşabilecek alerjilerin erken tespine fayda sağladığını bize kanıtladı diyorlar.

0

Avustralya ve Yeni Zelanda da 4 aylıktan itibaren çocuklara alerji yapabilecek genel yiyecekleri denetmek gerektiğini söylüyor doktorlar. Sebebiyse, bu gıdalarla erkenden tanışıp vücudun alerjiye karşı bağışıklık geliştirebilmesi için.

0 0
paylaş
0

4buçuk aylık bebeğinize bal mı veriyorsunuz verilmez normal de alerjisi en yüksek ve fazla tehlikeli diye biliyorum walla bravo ben vermiyorum ☹️korkuyorum

0 0
paylaş
0

4buçuk aylık benim bebegimde onbeş gündür yarım çay kaşıgı veriyorum bi sorun yok

0 0
paylaş
0

1 yaşdan sonra zehirlenme olasılığı kalksa da 2 yaşına kdr her hangi serbest şekerin (bal, pekmez, meyve suyu) verilmesi önerilmez

Anne ya da anne adayıysan