1. Sınıfa giden çocuğumun öğretmeni okulda akıllı saat istemiyor

0

Mrb anneler 1.sınıfa yenibaşlayan oğlum var servisle gidip geliyor haber dar olmam için akıllı saat aldık sınıfda 3 kişide var öğretmen i gruptan genel yazarak akıllı saat takatıtmayın takarsa alırım böyle bi kural varmı malesf aşırı sert tepki olarak gördüm daha uygun dile getirilebilirdi bence yoksa biz ana okuluna alıştık herkes orda kibar çocukla birebir ilgi vardı burda yok sınıf 44 kişi birde ve biz öğretmeni araştırıp çok iyi memnuniyet fazla diye geldik ama şuan aşırı huzursuzum

0 0
12 yanıt - paylaş
0

Okul ve sınıf içerisinde akıllı saat telefongibi cihazların istenmemesi gayet mantıklı bir kural. O sınıf o öğretmenin sınıfı ve kuralları o koyar. Saati sadece çıkışlara iletişime geçmek için aldıysanız koluna değil çantasına koyun. Okuldan çıkar çıkmaz açıp sizi aramasını tembihleyin. Sınıf içerisinde öğrencinin veliyle iletişimde olması yanlış bir durum zira.

0

Akıllı saatlerde oyun modu olduğu için küçükler derste oynuyor , dolayısıyla dikkati dagiliyor geçen yıl oğlumda 1. Sınıftı arkadaşları ile toprağa gömmüş saatini , öğretmeni yasak deyince 🤣 keşke hiç cikarmasaydi kolundan servisle büyük sorunlar yaşadık , cihazdaki kamera video özelliği çok önemli birşey aslında ..

0 0
paylaş
0

Eger nerede oldugunu takip etmek istiyorsaniz Apple markasinin apple tag adli cihazi var kucuk bir alet cantasina atabilirsiniz. Gps ile nerede oldugunu takip ediyorsunuz en azindan akliniz kalmaz.

0 0
paylaş
0

İlk okullarda öğretmenlerin artık velileri pohpohlayacak zamanı olmuyor. Anaokulunda durum mecburi veli memnun kendine ilgi görmüyorsa öğrenci kaybediliyor. Her okulda yasak. İzin verilmiyor haklı olarak. Akıllı saatler aracılığıyla çocuğa kaygı aktardığınızla ilgili bilimsel araştırmalarda mevcut. İlkokulda genellikle öğretmenlerin veliye karşı tavrı ciddi olmak zorunda. Bende veliyim ve veli gruplarında ne kadar saçmalanabildiğini ve çoğu velinin çocuğu kullanıp kendi ilgi isteğini doyurmaya çalıştığını göreceksiniz. Hatta veli gruplarında 24 kasım yaklaşsın zaten siz birbirinizle uğraşmaktan öğretmeni unutacaksınız. Yuh be diyeceğiniz şok olacağınız yorumlar göreceksiniz. O yüzden bırakın öğretmen işini yapsın. Velilerin beklentilerini görünce öğretmenin kararlı ve ciddi olmada ne kadar haklı olduğunu göreceksiniz. Çünkü saatkaybolduğunda da gidip öğretmene hesap sormak isteyeceksiniz. Öğretmen rica ederek söylediği takdirde ama hocam benim çocuğum taksa..... şöyle böyle. Herkes durumu savunmaya çalışıp takmak isteyecek. Benim oğlumda 2. Sınıf kreşten beri hep servisle geldi. Küçük 2.5 yaşından beri servisle gidip geliyor. Çocuklarınıza güvenin. Başkada birşey yapmayın. Onlar çok güçlü. Güçlerini yok eden, onları güçsüz kılan, onları çok düşünen ebeveynler. Herşeyi onların adına düşününce bilinki ergenlik çağında çok ağlayacak ve savaşacaklar. Öğretmene güvenin zamanla hak vereceksiniz. Akıllı saati olduğu sürece çocuk derste tenefüste hep ilgisi orda olacak. İster istemez takılacak. Kendi takıldığı gibi sıra arkadaşını da takacak. Ve sürekli bir ağlama saatimi arkadaşım aldı, tuvalete düştü, öteki dokundu,beriki istedi vs vs.

0 0
paylaş
0

Bizim öğretmenimizde yasak olduğunu söyledi. Saat yerine konum takip için Apple tag önerdi.

0

Yaa ben başka açıdan da bakıyorum
Bu saatlerin içinde bi telefon hattı var ve sürekli konum takibi için aktif
Biz bile fazla maruz kaldık deyip kenara koyuyorken çocuğun tüm gün kolunda başka bişey için kullanmasa bile
5 sene sonra kullanan çocukların saati taktığı kolunda ne yan etkiler olacak kemik gelişiminin geriliği vs diye araştırma sonuçları okuyacağız bence

Yazıktır büyüme çağında bi çocuğa bu kadar radyasyon fazla
Yetişkinler için bile gece yattığınız odada bulunmamalı deniyor hadi kendimizi düşünmüyoruz yapıyoruz ama kızım için en başta bunun için almam diye düşünmüştüm bu akıllı saatleri görünce

Kii bu saatler de hacklenebiliyor ortam sesini evde okulda dinleyen sapık bu sefer çocuğu arayıp dibledikleri ile güven kazanıp çocuğu başka yerlere çekebiliyor bi tanıdıkmış gibi

0

Okullarda yasak. Benim kızımda da vardı ilkokulda. Öğretmeni yasak takmayın dedi. Çakılan anneyim eve geldi mi nerede diye merak ediyorum doğal olarak dedim. Öğretmenimiz ve müdürümüz sağolsun bişey demedi. Ama koluna takmadı çantasında taşıdı

0

Bazı saatlerde çocuğun haberi olmadan bulunduğu ortamdaki sesler dinlenebiliyor bu yüzden istemiyorlar sanirim. Ama öğretmen velinin ara sıra ortami dinlemesinden neden rahatsiz olur onu anlamakta zorlaniyorum sonuçta sinifta ders işleniyor. Dinleyen kişi de sadece derstemi diye birkac saniye dinler en fazla yani oturup saatlerce ortam dinleyecek hali yok.Ama genel olarak izin verilmiyor. Bazı öğretmenler toleransli olabiliyor tabii.

0

Dijital olan herşeye dışardan kötü niyetli insanlar müdahale edebilir bunu asla unutmayın.. Siz konum güvenliği için alırsınız ama teknoloji bilgini bir sapık o saatle çocuğunuzla iletişime geçebilir konumu kapatabilir ve çocuğunuzu istediği yere götürebilir.. Yaniiii bazı şeyleri siz çocuğunuza öğretip ona güveneceksiniz başka yapacak birşey yok maalesef..

0

Yazdıklarınızı dehşet içerisinde okuyorum. Öğretmen sizin çocuğunuzun özel Bakıcısı mı? Bahçeye gidip çocuğun beslenme çantasını mı kontrol edecek? 44 tane beslenme çantası mı kontrol edecek?
Sizin çocuğunuz diğer çocuklarla eşit seviyede, daha özel ve daha önemli değil.
Ne demek öğretmenin sınıfı dinlenebilir?
Okula, okulun bahçesine, öğretmene güveneceksiniz. Güvenmiyorsanız, alın bu okuldan; güveneceğiniz başka bir okula gönderin. Bu güvensizlikle hayat geçmez.

0

En saçma kurallardan biri dinlese ne duyacak ki Veli bu kadar korkuluyor bu saatlerden ben öğretmen olsam takılmasına karışmam çocuk karıştırmıyorsa

0

İzin verilmemesi bence de mantıklı. İçeri girerken çıkarıp, çıkışta verebilir belki. Çocukların hepsi bilinçli kullanamayabilir. Arama yapar, aranır, sürekli çalar, diğer çocukların dikkati dağılır. Ek olarak diğer çocuklar da heveslenip isteyebilir.

Anne ya da anne adayıysan