1. Sınıfa giden çocuğum rakamların sırasını bilmiyor

0

1. Sınıfa giden kızım bir türlü rakamları ve rakamların öncesinde yada sonrasında hangi rakam var bir türlü ögrenemiyor nasıl bir yol izleyebilirim yardm lütfen 😭

0 0
8 yanıt - paylaş
0

1'den 10'a kadar ileri, 10'dan 1'e doğru geriye sayabiliyor mu? Önce ezbere bunu yapabilmesi gerek. Keçelerden rakamları büyükçe kesip onlarla oyun tasarlayabilirsiniz. Örneğin bir sincap olur, 1'den 10'a kadar zıplaya zıplaya yuvasına gider vs. 😊

0 0
paylaş
0

Yani sen hadi say demiyeceksin.
Onun yanında şarkı söyler gibi yap.
Zaten seni dinleyecek tekrar edecektir.
Sonra oyuncaklara toplarken say faydası olur

0

Bir tane abakus yeter. Çocukların görsel hafızası mükemmel. Ve öğrenmenin %40 görmektir. Zihninden zorlamayın . Bakın o zaman nasıl öğreniyorlar.

0 0
paylaş
0

Oyunlastirin bir kurbaga icin nilufer yapraklari yapip uzerine sayilar yazin ve evde ziplayarak saysin. Bahceye inerken merdivenlere sayilari yazin inerken ve cikarken saysin

0 0
paylaş
0

Rakamları somutlaştırmanızı tavsiye ederim bir kağıda çizip kesebilirsiniz. Rakamların ayakları olabilir yürütebilirsiniz. Bir sahne yapıp şarkı açıp sayıları sırayla yürütürsünüz eminim çok eğlenecektir.

0 0
paylaş
0

Çok normal, henüz daha erken. Bundan sonra öğrenecek, bir anda yüksek performans bekleyemeyiz. Rahat olun ve zamana bırakın.

0 0
paylaş
0

Önceki denince 1azalır .Sonraki denince 1fazlalaşır (artar)
Azalma _ eksilme
Çoğalma_ artma kavramları öğretilmeli .
Abaküs her zaman yanında olamayacağına göre , önce bir elindeki 5 parmakla ,sonra iki elindeki 10 parmakla tekrarlar yapılmalı.

0

Benım kızım suan türk okulunda 1.sınıfta okuyor...yurtdısında yabancı okullarda 2 sene anaokulu zorunlu 3.5 yasında baslanıyor anaokulunda tüm bunları ogrendi.suan türkce ile bilgisini aktarmasına yardımcı oluyorum.sonrasında ve arasında sayıları kolay.oncesinde zorlanabilir.o yuzden mesela 8den once ne gelir sorusunu bilmediginde 8e kadar say bakalım deyin saysın 8e ulasırken 7yi soyleyecektir bak iste cevap 7.bide cok yararlı bir yol var saymayı biliyorsa 1—3—5——7—9—beklinde bolca bosluk doldurma yapın sayıların yerni degıstırın bu en guzel ogrenme yoludur bence.

Anne ya da anne adayıysan